Vítěz komunálních voleb – Česká strana sociálně demokratická – začal hned po zveřejnění výsledků jednat s ostatními uskupeními o případných koalicích. Potvrdil to její lídr Václav Valhoda. „Jak už jsem řekl, komunální volby nejsou o stranách, ale o lidech, a tak jednáme nebo budeme jednat se všemi. Pak už bude jen na nich, jak si to ve svých stranách vyřeší,“ konstatuje Valhoda. Osobně ale nepochybuje, že se volyňské zastupitelstvo dohodne. „Na osmdesáti procentech bodů našich podmínek už jsme se se všemi shodli,“ doplňuje lídr.

O vítězi rozhodlo nakonec sto hlasů. ČSSD získala 18,29 procenta a tři mandáty do zastupitelstva.

Průběh komunálních voleb sledoval i Jakub Frydrýšek z Volyně. „Řekl bych, že to dopadlo celkem podle očekávání. Pokud si mohu tipnout, tak myslím, že starostou bude Václav Valhoda. Jsem rád, že se do zastupitelstva dostali i zástupci nového uskupení Volyně v dolyně, fandím jim. Čím bude osazenstvo zastupitelstva pestřejší, i názorově, tím lépe,“ míní.

Dvojkou je po komunálních volbách strana TOP 09. „Už jsme jednali s vítěznou stranou. Uznali jsme, že vyhráli, a budeme respektovat jejich sestavení koalice,“ říká lídr Martin Červený. I on je přesvědčen, že se strany mezi sebou dohodnou. TOP 09 má 17,75 procenta a také tři mandáty v zastupitelstvu. Podle Martina Červeného je umístění potvrzení dosavadní práce TOP 09 na volyňské radnici.

Největšími takzvanými skokany komunálních voleb ve Volyni byli Petr Chvosta, který se dostal mezi členy zastupitelstva z osmého místa kandidátky TOP 09, a Dana Villnerová, která je v zastupitelstvu ze sedmého místa kandidátní listiny Volyně v dolyně.

Ustavující zastupitelstvo města Volyně proběhne pravděpodobně ve středu 10. listopadu.