V pondělí 18. října krátce po půl čtvrté odpolední byl na tísňovou linku ohlášen požár stodoly v obci Míreč na Blatensku.

Jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura uvedl, že prozatimní šetření vyloučilo samovznícení. "Ve hře jsou tak žhářství, nedbalost nebo techická závada.

Oheň zachvátil objekt o rozměrech 12x50 metrů.

K zásahu operační středisko HZS Jihočeského kraje vyslalo osádky dvou cisteren se stanice Blatná a svolalo jednotky sboru dobrovolných hasičů Sedlice a Blatné.

Ještě než první jednotka přijela k požáru, propadla se u hořící stodoly střecha a dle slov oznamovatele všichni stodolu opustili a stihli vyvézt i zemědělskou techniku.

Velitel zásahu z místa požáru poté ohlásil, že se jedná o samostatně stojící objekt, u kterého nehrozí další rozšíření požáru.

Zasahující hasiči okamžitě započali s hasebními pracemi, součástí zásahu je také ochlazování vedle stojící nádrže s naftou.

Ve stodole je uskladněné pouze seno, hasiči odsud vyvezli ještě jeden traktor.

"V tuto chvíli je požár lokalizován, zasahující síly a prostředky jsou postačující ke zvládnutí požáru," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Kdy nastane úplné dohašení požáru, podle ní není možné nyní odhadnout, stejně tak jako skutečnou výši škody či příčinu vzniku požáru.

"Předběžně stanovená škoda je tři miliony korun," dodal krajský policejní mluvčí Milan Bajcura.