VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strakonice už znají složení nového zastupitelstva

Strakonicko - Ve Volyni zvítězila ČSSD, ve Vodňanech Vodňany pro změnu, v Blatné Volba pro město

16.10.2010
SDÍLEJ:

Zavírání volební místnosti na Povážské.Foto: DENÍK/Kateřina Malečová Suková

20.25 hodin

V Blatné zvítězila v komunálních volbách Volba pro město s 17,18 procenty. „Těší mě to. Jsem rád, že v Blatné vítězí rozum, že to zde není o politice velkých stran,“ řekl lídr strany Bohuslav Navrátil.

Zvolení zastupitelé v Blatné v abecedním pořadí:

Flandera Robert (ODS)

Fous Petr (Nezávislá volba)

Hospergr Josef (SNK Evropští demokraté)

Kozlovský Pavel (ČSSD)

Lojdová Zdeňka (Ženy nejen dětem)

Mikeš Jiří (Volba pro město)

Navrátil Bohuslav (Volba pro město)

Ounický Pavel (ČSSD)

Pojer Roman (SNK Evropští demokraté)

Scheinherrová Lenka (ODS)

Smeták Václav (KSČM)

Stošek Viktor (Volba pro město)

Tvrdý Václav (Sdružení hasičů pro město Blatná)

Vaněček Miroslav (ČSSD)

Žíla Milan (ODS)

20.02 hodin

Zvolení zastupitelé ve Strakonicích v abecedním pořadí:

Havel Ladislav (ODS)

Hlava Miroslav (TOP 09)

Hrdlička Břetislav (Strakonická Veřejnost)

Cháberová Jaroslava (ČSSD)

Chvosta Radek (ODS)

Joza Luděk (ČSSD)

Jungvirt Milan (Strakonická Veřejnost)

Němejc Ludvík (ODS)

Parkosová Ivana (Slušnost a jistoty pro Strakonice)

Pavel Pavel (Slušnost a jistoty pro Strakonice)

Pavelka Emanuel (ČSSD)

Pelíšek Michal (TOP 09)

Rabová Eva (Slušnost a jistoty pro Strakonice)

Říhová Ivana (TOP 09)

Samec Josef (ČSSD)

Šrámek Václav (KSČM)

Štrébl Josef (VPM)

Treybal Jiří (Slušnost a jistoty pro Strakonice)

Vávra Josef (VPM)

Vlasáková Milada (KSČM)

Vondrys Pavel (Slušnost a jistoty pro Strakonice)

19.35

Strana TOP 09 má svůj štáb v reprezentační místnosti na strakonickém hradě. Žádné pohoštění se nekoná, nálada ale panuje dobrá. S vývojem jsou maximálně spokojeni. Lídr Ivana Říhová to považuje na úspěch. "Vždyť jsme na politické scéně půl roku," dodává. Nekteré strany už se obávají toho, co TOP 09 udělá, s jakou stranou půjde do spolupráce. Podle Říhové současné vedení radnice je TOP 09 velice blízké. Z toho lze usuzovat, že Slušnost a jistoty pro Strakonice může s její podporou počítat. Možnost jakýchkoliv zásahů vedení strany do toho, s kým má strakonická TOP 09 spolupracovat, odmítá.

19.20 hodin

Lídr Volby pro město Josef Štrébl bere situaci takovou, jaká je. "I když zbývá dopočítat poslední okrsky, asi už se moc nezmění," dodal. Josef Vávra v rámci kandidátky VPM poskočil z pátého na první místo. "Lidé mi zřejmě ještě důvěřují," míní. Není ale bude záležet na přepočítávání hlasů, zda se do zastupitelstva dostane.

19.10 hodin

Strakonická ODS a štáb a pohoštění v kavárně Kafíčko. Nepanuje tam tak dobrá nálada. Lídr Radek Chvosta vyjadřuje mírné zklamání. Podle něj je markantní odklon od pravicové vlády, narůstá vliv ČSSD a KSČM. Potěšilo ho, že alespoň v okolí vyhrála ODS. Poslední okrsky podle něj budou jazýčkem na vahách. Hrát roli bude i následné rozdělení sil v zastupitelstvu, Chvosta spoléhá například na VPM, která také byla významným oponentem vedení radnice.

18.40 hodin

Komunální volby vyhrála ve Vodňanech po napínavém boji strana Vodňany pro změnu s 25,93 procenty. "Pochopitelně máme radost a výhru vnímáme jako velkou výzvu," zmínil za stranu Pavel Janšta.

Zvolení členové zastupitelstva (řazeni podle abecedy):

Bezděkovský Vladimír (Strana venkova)

Blaščák Viktor (Vodňany pro změnu)

Brehovský Ludovít (Strana venkova)

Burda Karel (Vodňany - město krále Jana Lucemburského)

Burdová Dana (ODS)

Faktor Jiří (Strana venkova)

Heřman Václav (Strana venkova)

Horváth Ladislav (ČSSD)

Huneš Robert (Vodňany pro změnu)

Husa Karel (ČSSD)

Janšta Jiří (Vodňany pro změnu)

Janšta Pavel (Vodňany pro změnu)

Kecskeméthy Zsolt (Strana venkova)

Kubička Josef (Vodňany pro změnu)

Němeček Milan (Vodňany - město krále Jana Lucemburského)

Pelíšek Václav (Vodňany - město krále Jana Lucemburského)

Plundrichová Jitka (Vodňany pro změnu)

Podlaha Stanislav (ODS)

Přikryl Ivo (KSČM)

Šikl Jaroslav (Vodňansko - nepol. sdr. a Tradice)

Šnajdar Martin (ODS)

18.15

Ve Volyni vyhrála komunální volby ČSSD s 18,29 procenty. "Jsme moc rádi, že to takhle dopadlo. Teď jen, aby se nám podařilo sestavit koalici a pokračovat v tom, co jsme začali v uplynulých čtyřech letech," komentoval lídr strany Václav Valhoda.

Zvolení členové zastupitelstva (řazeni podle abecedy):

Bočánek Stanislav (TOP 09)

Capůrka Josef (KSČM)

Černý Lukáš (Volyně v dolyně)

Červený Martin (TOP 09)

Hejduk Martin (ČSSD)

Chalupa Radek (Sdružení nestraníků)

Chvosta Petr (TOP 09)

Jankovcová Božena (ODS)

Jirsa Václav (KDU-ČSL)

Náhlíková Marie (ČSSD)

Paterna Jan (Sdružení nestraníků)

Piherová Eva (ODS)

Valhoda Václav (ČSSD)

Villnerová Dana (Volyně v dolyně)

Volmut František (KSČM)

17.55 hodin

Slušnost a jistoty pro Strakonice má svůj štáb v kanceláři starosty a zároveň lídra Pavla Vondryse. Kromě něj a Pavla Pavla jsou tam i další kandidáti. V této chvíli má necelých dvacet procent a v těsném závesu s 18 procenty je ČSSD. Hlavní konkurent ODS má mezi 12 až 13 procenty. Vládne mírný optimismus a všeobecně dobrá nálada, všichni sledují výsledky na internetu i zpravodajství v televizi. Podává se občerstvení i strakonické pivo. Ještě se však může všechno lámat, velké obvody stále nejsou zpracované.

17.45 hodin

Vodňanům chybí sečíst dva volební okrsky. Zatím probíhá vyrovnaný boj mezi Stranou venkova a Vodňany pro změnu. Lídr Strany venkova Ludovít Brehovský průběžné výsledky napjatě sleduje. "Je to nádherný volební boj. Čekám na zbylé dva okrsky a uvidíme, jak to dopadne," poznamenal.

17.15 hodin

V Blatné je zatím sečteno 54,55 procent hlasů. S nepatrným náskokem vede Volba pro město. Lídr Bohuslav Návrátil průběžně výsledky voleb nesleduje. "Nechám se překvapit," řekl.

16.30 hodin

Ve Volyni je zatím sečteno 20 procent hlasů, s nepatrným náskokem vede ČSSD. Její lídr Václav Valhoda průběžné výsledky nesleduje, čeká na konečný verdikt. "Pokud si vedeme dobře, jsem pochopitelně šťastný a spokojený. Vždyť každý jde do voleb, aby vyhrál," řekl.

16.05 hodin

Ve Strakonicích jsou spočítané dva první okrsky. Lídr Strakonické Veřejnosti Břetislav Hrdlička k výsledkům řekl: "To je síla, to jsem nečekal." Měl tím na mysli jak rychlost zpracovávání výsledků, tak to,že poměrně dost hlasů zatím získala Vondrysova Slušnost a jistoty pro Strakonice.

Pavel Vondrys připomněl to, že sečtené jsou dva menší okrajové okrsky. "Leccos se může změnit u všech," dodal. Napjatě čeká, co bude dál.

Jednička ČSSD Josef Samec zatím všemu nechává volný průběh a výsledky dál nekomentuje.

14.42 hodin

Půl hodiny po konci voleb si dali rande na nádvoří radnice přední osobnosti jedné ze silných stran ve Strakonicích Pavel Vondrys a Pavel Pavel.

14.30 hodin

Na Městském úřadě ve Strakonicích se členům komisí, kteří přivážejí výsledky voleb ke zpracování, věnuje dvacet úředníků. Ti ověřují listiny a zadávají výsledky do sítě. Jako první je přivezly osm kilometrů vzdálené Kuřimany asi deset minut po 14. hodině. Z 24 voličů jich přišlo 21, poslední kolem poledne. Je už u nich téměř tradicí dorazit takto jako první. Jen několik minut po nich se dostavily Nebřehovice.

14.00 hodin

Volební místnosti se zavřely a začíná sčítání hlasů.

Průběžné výsledky voleb do zastupitelstev měst a obcí sledujte na internetových stránkách Strakonického deníku.

Místo události:
16.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 60 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti technického rozvoje technický zástupce ředitele. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 60000 kč, mzda max. 70000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení, strojírenský obor, znalost jednoúčelových strojů, praxe, zaslat životopis na mail:mpichlikova@czas.cz. Pracoviště: Čz a.s. - pracoviště strakonice, Tovární, č.p. 202, 386 01 Strakonice 1. Informace: Věra Slavíková, +420 383 342 241.

Výroba - Výroba Montér 15 500 Kč

Montéři, mechanici a opraváři elektrických zařízení elektromontér rozvodných sítí. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Radčice 8 Vodňany + jižní Čechy, POŽADAVKY: ŘP"B", čistý trestní rejstřík, - svářeč elektrickým obloukem a plynem, KONTAKT: telefonicky PO-PÁ 15-17hod., Ziegelbauer Stanislav, tel.: 608224971, e-mail: ziel@iol.cz. Pracoviště: Stanislav ziegelbauer, 389 01 Vodňany. Informace: Stanislav Ziegelbauer, +420 608 224 971.

Výroba - Výroba Kvalitáři a testovači výrobků 18 000 Kč

Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů) pracovník technické kontroly. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení, strojní zaměření výhodou, zaslat životopis na mail:vslavikova@czas.cz. Pracoviště: Čz a.s. - pracoviště strakonice, Tovární, č.p. 202, 386 01 Strakonice 1. Informace: Lukáš Soukup, +420 383 342 667.

Výroba - Výroba Technici elektronici přístrojů, strojů a 25 000 Kč

Technici technologové, normovači v ostatních průmyslových oborech technolog tepelného zpracování a povrchových úprav. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na 1/2 roku., POŽADAVKY: ÚSO/VŠ, praxe vítána, znalost tepelného zpracování ocelí, znalost AJ nebo NJ na komunikativn úrovni, KONTAKT: v případě zájmu zaslat životopis na e-mail: mpichlikova@czas.cz, Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení. Pracoviště: Čz řetězy, s.r.o., Tovární, č.p. 202, 386 01 Strakonice 1. Informace: Ladislava Frčková, +420 383 342 359.


Režisér Daniel Habrda pohádku natáčel v českokrumlovském Prokyšově sále, na Novém Městě a na nádvoří Městské knihovny.
12

V nové pohádce Z pekla do pekla čerti k smíchu rozhodně nebudou

Dynamo hostilo v nedělním mrazivém utkání soupeře z Prahy.
15

Dynamo totálně propadlo, doma padlo s Olympií

Léčbu Marleyho chce zaplatit Jakub, sbírka není třeba

Prachatice - Transparentní účet, kam by lidé mohli posílat peníze na léčbu zraněného štěněte Marleyho, není potřeba.

Ještě vykřesali jiskřičku naděje

Kladno - Hokejisté ČEZ Motoru vyhráli čtvrté semifinále play off první WSM ligy na Kladně 4:2, stav série snížili na 1:3 a v úterý  je čeká pátý duel doma v Budvar aréně (17.30).

Konec základní části ligy, výhra na Slovance a porážka s Hradcem

Strakonice - V pátek 16. března skočila předehrávkou Strakonic s Hradcem Králové základní část ženské basketbalové ligy. Dva dny předtím hrály Strakonice na Slovance.

OBRAZEM: Hospodu obsadily masky

V hospodě Na Rozhraní ve Velké Turné se v sobotu 17. března konal tradiční dětský maškarní bál.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT