Přestup roku se nekonal. I když v samém začátku byla mezi jmény hnutí Strakonická Veřejnost i Hana Roudnická, nakonec zůstala věrná své původní straně 4vize. „Chtěla jsem podpořit nově vznikající seskupení, které se vyznačovalo názorovou různorodostí. Nakonec jsem ale zjistila, že je mi bližší moje původní 4vize, za které jsem byla i čtyři roky v zastupitelstvu,“ vysvětlila. Jak vyplynulo z jejích dalších slov, obě hnutí jsou si názorově blízká a nepanuje mezi nimi nevraživost.

Strakonická Veřejnost a 4vize byly zároveň dva ze tří politických subjektů, které na poslední chvíli ještě dělaly ve svých odevzdaných kandidátkách změny. Lídr 4vize Miloš Benedikt je nechtěl komentovat. „Je to součást naší taktiky a strategie,“ konstatoval pouze. Lídr Strakonické Veřejnosti Břetislav Hrdlička byl vstřícnější. „Měnili jsme kandidátku na poslední chvíli. Měli jsme tam důchodce, který nejprve s kandidaturou souhlasil, ale nakonec se kvůli zdravotním důvodům rozhodl jinak,“ popsal.

Třetím, kdo úpravu v kandidátce dělal, byla Slušnost a jistoty pro Strakonice. V tomto případě však podle starosty Pavla Vondryse, který je jejím lídrem, nešlo o nic zásadního. „Bylo to například jen upřesnění pracovní pozice a podobně,“ dodal.

To, že zásadní změny nenastaly, potvrdila i Milada Švihálková, která má na strakonické radnici podzimní komunální volby na starosti. „Ve Strakonicích zůstává dvanáct kandidátních listin, jen počet kandidátů se zvýšil na 235,“ doplnila.

Změny v kandidátkách mohly politické strany dělat do pondělí 16. srpna, poté ještě do středy 18. srpna mohly být k úpravám vyzvány. To podle Milady Švihálkové ale ve Strakonicích nenastalo. Do 28. srpna se bude uskutečňovat registrace stran. Poté by kandidátní listiny měly být definitivně zveřejněny.