Dokonce vybourat kus zdiva musel Libor Hlinka, aby se do jeho pekařství dostalo zásobování při pokračující rekonstrukci Velkého náměstí. Zatím se jeho provozovna nacházela mimo uzavřený prostor. Od pondělí to ale už bude jinak.

„Vstup do samotné provozovny, to je jedna věc, ale u nás je mnohem náročnější zásobování. Jsou to nákladní auta s moukou i dalšími surovinami a podobně. Bude muset zajíždět z druhé strany,“ zmínil se. Ani teď, kdy samotná uzavírka ještě nedosáhla až k jeho obchodu, není situace vůbec jednoduchá. Všude parkuje spousta aut a dodávky pekařství nemají mnohdy ani kde zastavit.

Dvě uzavírky

Od pondělí bude Velké náměstí uzavřené v celé délce včetně navazující ulice Lidická. Tak to bude zhruba v následujících dvou týdnech.

Rekonstrukce úseku od ulice Na Stráži po ulici Hrnčířská má termín do 16. srpna a uzavírka kvůli další fázi stavby od tohoto místa až po křižovatku u Hvězdy má začít už v pondělí 2. srpna. Stavební dozor investora Jan Čadek potvrdil, že průjezdná nebude skutečně celá trasa. „Je ovšem možné, že z ulice Na Stráži bude náměstí průjezdné už dříve, tak od 10. srpna,“ připustil. Právě od tohoto místa totiž už začínají dokončovací práce.

Třetí fáze

Původně měla být uzavírka posledního letošního úseku až od 10. srpna. Důvody, proč začala zhruba o týden dříve, jsou dva. „Jednak na svých rozvodech potřebuje pracovat teplárna, protože topná sezona začíná už v polovině září. Druhým důvodem je archeologický průzkum,“ vysvětlil Jan Čadek. V místech, kde ústí do náměstí ulice Hradební, se dají předpokládat zbytky středověké brány a stavebníci tam archeology chtějí pustit s předstihem.
Část náměstí směrem od spořitelny už bude definitivně zadlážděná, dopravní obsluha stavby bude tedy jezdit jen směrem od křižovatky u Hvězdy.
Uzavírka posledního úseku Velkého náměstí od ulice Hrnčířská až po křižovatku u Hvězdy je plánovaná do konce listopadu. Další fáze rekonstrukce centra bude pokračovat příští rok na jaře.

Ulice Sokolovská

Předznamenáním rozsáhlé uzavírky je současné dopravní omezení v ulici Sokolovská. Informoval o ní vedoucí odboru dopravy radnice Václav Býček. V úseku mezi parkovištěm u hotelu Fontána a protilehlým vjezdem do vnitrobloku bytového domu není možné v tomto týdnu projet kvůli budování teplovodní přípojky. Chodci tudy budou moci projít a lidé se dostanou do svého domu.