Sobota

10.00 hodin – Slavnostní zahájení před branou zámku a fechtování hradní hotovosti.

Od 10.30 do večerních hodin vystoupí na pódiu na druhém nádvoří kapela Ginevra, skupina dobových tanců Gloria, gladiátoři ze skupiny Lancea, divadelní soubor a šermíři ze skupiny Lorika a své umění předvedou členové skupin historického šermu Markýz, Kejklíř a Vendetta.

Ve stejném čase začne vystoupením divadelní skupiny Trakař program na třetím nádvoří. Ten bude pokračovat do pozdního odpoledne.

Večerní program zahájí ve 20 hodin kapela Klíč a bude pokračovat historickou módní přehlídkou, která humornou formou seznámí návštěvníky s oblékáním v průběhu staletí. Na závěr nebude chybět šermířské vystoupení s pyrotechnickými efekty, objeví se Bílá paní a vše uzavře ve 23 hodin ohňostroj na druhém hradním nádvoří.

Sobotní program doplní dobové vojenské ležení na skokovém závodišti Stanislava Poláka s ukázkami bitevních formací a cvičení vojska v 15. století. V 18 hodin se utkají husité s vojáky panské jednoty. Po celý den jsou připraveny soutěže pro děti s ukázkami zbroje a zbraní.

Neděle

V 10 hodin přivítá hradní hotovost diváky a o 30 minut později začne vystoupení hudební skupiny Strašlivá Podívaná. Do 15 hodin bude pokračovat program vystoupeními šermířských a tanečních skupin a muzikálem na motivy pověsti O Golemovi.

Na třetím hradním nádvoří se od 10.15 do 15 hodin postupně představí některé z uvedených tanečních a šermířských skupin.

Na skokovém závodišti bude od 10 hodin otevřeno vojenské ležení, program rozšíří indiánské tance, doplněné o malování pro děti a ukázky oblečení a vybavení prérijních indiánů a v 15 hodin se sem přesune celá hradní hotovost. V 15.30 hodin začne bitva husitů s křižáky a rytířský turnaj, který přibližně v 17 hodin ukončí defilé všech účinkujících.

Sobota a neděle

V sobotu i neděli rozloží na druhém hradním nádvoří svou mučírnu skupina historického šermu Markýz a opět se otevřou dveře upravené černé kuchyně. Návštěvníci se v ní seznámí s vařením na otevřeném ohništi, pečením v peci a dobovým vybavením.