Další výjezd od marketů na Katovické bude do konce roku 2009. Takový byl původní slib stavebníků. Jinak se o jeho výstavbu za jejich postará radnice. Dosud se však nestalo nic.

Vedoucí odboru dopravy radnice Václav Býček připustil. že plány na komunikaci, která by vedla od marketů zadem k existující části budoucího severního dopravního půloblouku a odlehčila tak přetíženému výjezdu na Katovickou, jsou na mrtvém bodě. Městu se nedaří za rozumnou cenu vykoupit pozemky potřebné k její stavbě. Dosavadní nabídky se pohybují i v úrovni 1000 až 2000 korun, což je ve Strakonicích cena za přichystané stavební parcely.

Nejvíc lidí mířilo k nákupnímu centru po jeho otevření, situace ale zůstává kritická i dál. To podtvrdil i Jakub Fiedor ze Strakonic, který tam jezdí na nákupy. „Vyjet odtud, to je katastrofa,“ konstatoval.

Václav Býček připomněl alespoň částečné řešení. „Došlo k otočení jednosměrné komunikace mezi obchodním centrem a bývalým Penny Marketem směrem k ulici Husova,“ poznamenal.

Původně komunikaci měla budovat firma, která stavěla v roce 2008 na Katovické obchodní centrum. Pro případ, že by k tomu do konce roku 2009 nedošlo, bylo na radnici složeno šest milionů korun, které ke stavbě město použije. Peníze tedy radnice má. Počítá však také s tím, že by do celé věci zapojila i případného nového investora, který by tam stavěl další obchod.