Webové stránky www.jihocesky.vrabcak.eu nabízejí možnost přihlášky a zároveň dávají všem jasnou představu o tom, kdy a kde se bude zpívat a tudíž i soutěžit.

Takže bychom si měli udělat rekapitulaci. Výběr přihlášených do soutěže se uskuteční ve dnech 18. a 25. srpna v budově českobudějovického rozhlasu. Protože mnozí budou na prázdninách, rozhodl se hlavní pořadatel Petr Jirotka poskytnout ještě jednu možnost a to 15. září 2010. I toto výběrové kolo se uskuteční v Českých Budějovicích v budově Českého rozhlasu. Potom se již pro všechny rozjede soutěžní kolotoč, který se zastaví až 18. prosince v DK METROPOL v Českých Budějovicích při finálovém večeru. Určitě u toho bude i reprezentant Českého talentu v největším evropském klání pěveckých talentů „Carpathia Festival“, který se každoročně koná v Polsku, Pavel Calta z České Lípy.

V případě Jihočeského vrabčáka – Českého talentu se nejedná o komerční soutěž. Toto setkání talentů z celé republiky je od samotného počátku celým týmem organizátorů chápáno jako multižánrové a pro každého. V loňském roce se soutěže účastnili i zpěváci zrakově postižení. Ať se již jedná o sestry Šímovy ze Strunkovic nad Blanicí či o jednoho z finalistů v prosinci 2009 skončeného ročníku Radka Žaluda z Kaliště u Dubného.

Jihočeský vrabčák – Český talent 2010 je určen amatérům, kteří mají snahu, píli. Jihočeský vrabčák – Český talent 2010 je soupeření, kde se okázale nepopravuje a neexhibuje. Spíše se skromně a srozumitelně radí a nabádá a kde se dává šance i lidem, kteří mají problém se ve společnosti preferující dokonalé a úspěšné lidi prosadit. Můžete se přihlásit do soutěže otevřené všem, kteří mají chuť zpívat před lidmi, mají ochotu na sobě pracovat a to bez ohledu na žánr.