Problémy kolem hudebního klubu, nacházejícího se mezi sportovišti na Křemelce, mají ukončit plot a osvětlení.

Někteří návštěvníci, kteří do klubu chodí, se ne vždy chovají tak, jak mají. Fotbalistům vadí nepořádek, který se na hřišti a na tribuně objevuje. „Dokonce byly na trávníku střepy. Problém jsou i pobíhající psi,“ uvedl majitel SK Strakonice 1908 Michal Káník.

Objekt, kde se klub nachází, patří městu. Podle starosty Pavla Vondryse by neoprávněným osobám mělo zamezit vstup do areálu sportoviště nové oplocení. Zvýšit bezpečnost by pak mohlo osvětlení. „Také vchod by se mohl posunout tak, aby nebyl směrem od hřiště,“ dodal. Podle Michala Káníka to ale stačit nebude. I přes plot se podle něj dá hodit kdeco.

Navrhované kroky půjdou na vrub provozovateli klubu Romanu Klučkovi. Vše by mělo být hotovo do konce srpna, než začne fotbalová sezona. Roman Klučka to, že radnice na dlouhodobě poukazované problémy zareagovala, přivítal. „Doufejme, že ustanou,“ dodal. Podle něj ale na zlepšení stavu musí spolupracovat i správci sportoviště. Návštěvníci klubu zdaleka nemohou být jedinými původci. Přes den se do volně přístupného areálu často stahují i různé asociální skupiny.

Radní uznali, že takový klub má ve městě své opodstatnění. „Jen to není nejšťastnější místo,“ poznamenal Pavel Vondrys. Zatím ale radnice nemá jako náhradní prostor co nabídnout. Podobný názor má i Michal Káník. „Žádné opatření obecně situaci neřeší. Takový klub prostě ke sportovišti nepatří,“ zdůraznil. Přiznal ale, že to byli právě fotbalisté, kteří před čtyřmi roky smlouvu s provozovatelem klubu podepsali.

Nájemní smlouva byla uzavřená v době, než byl objekt převeden i s dalšími sportovišti SK Strakonice 1908 městu, a to i se všemi závazky. Je na dobu určitou do roku 2018.