Někteří lidé vzali tuto výzvu doslova a zápas se tak kvůli výtržnostem takzvaných fanoušků Písku a nezvládnutí situace pořadateli málem nedohrál.

Pořadatelé ho museli na hodinu a půl přerušit a čekat na příchod policie. Podle vyjádření píseckých fanoušků byla kontumace zápasu velice blízko.

„Myslím si, že pořadatelé situaci hrubě podcenili, stačilo okolo jindřichohradeckého kotle postavit dva nebo tři pořadatele nebo radši policisty a byl by klid,“ napsal na webu IHC Komterm Písek fanoušek Jindřichova Hradce s přezdívkou Martinzjihu.

Ve chvíli, kdy byl zápas přerušen, byl stav 3:3. Hokejisté Písku ale dlouhé čekání nezvládli a v prodloužení dostali po několika chybách gól a Jindřichův Hradec se tak ujal ve finále vedení 1:0. Policie zadržela agresora, který napadl jindřichohradeckého fanouška.

„Podezříváme ho z trestného činu výtržnictví,“ uvedla písecká policejní mluvčí Kamila Ingrišová.

„Policisté ho předvedli na služebnu a po provedení potřebných úkonů ho propustili,“ doplnila Ingrišová. Policii neunikl ani muž, který před stadionem slovně napadal fanoušky hostů. „Spáchal přestupek a hrozí mu pokuta,“ doplnila Kamila Ingrišová.

Na zimním stadionu zasahovali jak státní, tak i městští policisté. „Na zápase jsme neměli vlastně co dělat a kdyby nás hlavní pořadatel úpěnlivě neprosil, abychom přišli, jinak se zápas nedohraje, ani bychom tam nebyli,“ sdělil velitel Městské policie Písek Jan Liška.