Ve svých začátcích Centrum fungovalo pouze jedenkrát týdně, nyní už je pravidelně otevřené od pondělí do čtvrtka.

Počet navštěvujících maminek a jejich ratolestí se stále zvyšuje. V této době má Kapřík okolo třiceti stálých členek a mnoho dalších navštěvuje centrum nepravidelně. Mezi ně patří i Lucie Pešková. „Kapříka navštěvuji od jeho založení. Členkou nejsem. Mám doma dvouletá dvojčata, a tak chodím do Centra nárazově. Jsem za něj ale moc ráda. Odpočinu si tady, popovídám si s ostatními maminkami a děti si zvyknou na jiné děti,“ říká.

Velká změna přišla v polovině května, kdy bylo Mateřské centrum Kapřík zaregistrováno do Sítě mateřských center Jihočeského kraje. „Je to pro nás určitě krok vpřed. Jednak nám to pomáhá po finanční stránce, jednak je nám otevřena cesta na různé vzdělávací semináře, například jak správně vést Mateřské centrum,“ sděluje Jana Španihelová, jedna ze zakladatelek a předsedkyně Občanského sdružení mateřského centra Kapřík.

Centrum připravuje pro děti pravidelný program od výtvarných činností, přes cvičení až po nově zavedenou výuku angličtiny. „Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu maminek s dětmi i dnů, kdy máme otevřeno, jsme museli přijmout koordinátorku. Využili jsme veřejně prospěšných prací z úřadu práce,“ zmínila se za Centrum předsedkyně.

Zatímco zpočátku získávali maminky peníze na provoz Mateřského centra převážně od sponzorů a z dotací, nyní už se dokáží uživit samy. „Vyděláme si vybíráním vstupného a pořádáním různých kurzů. Ale to jsou peníze pouze na běžný provoz. Na příští rok máme v plánu žádat o granty i požádat město o finanční výpomoc, která je potřebná pro další rozvoj Centra,“ dodává Španihelová.

Mateřské centrum Kapřík pravidelně spolupracuje s jinou blatenskou neziskovou organizací Duhové ještěrky. V nejbližší době jsou v plánu akce jako vánoční trhy nebo lampionový průvod.