Koncepce pro financování sociálních služeb, nové prostory pro rozrůstající se mateřské centrum Beruška či zklidnění města v návaznosti na plánovaný severní dopravní půloblouk. To jsou jen první tři problémy vybrané obyvateli Strakonic při čtvrtečním Fóru zdravého města. V městském domě kultury se jich u pěti kulatých stolů sešla asi stovka. Na obchvat netrpělivě čeká i místní obyvatel Zdeněk Toušek. Vím, že se s kamiony jezdícími přes město zatím nedá nic dělat, ale přál bych si, aby zmizely co nejdříve,“ podotkl.

Dále lidé navrhovali například i omezení počtu heren či vybudování cyklostezky do Nového Dražejova. Desítku témat podrobí radnice ještě veřejné anketě. Ta, jejichž důležitost potvrdí i toto hlasování, se stanou podle projektového manažera města Michala Novotného nosnými pro následující rok. „Žádná z myšlenek, která zazněla, ale určitě nezapadne,“ dodal.

Při fóru radnice též rozdávala peníze. Přítomní hlasovali o aktivitě, která má být podpořena. Desetitisícový šek dostalo plavání pro handicapované a seniory pořádané strakonickým centrem pro zdravotně postižené.