Na první vážnější moment se v Jankově čekalo jen do 4. minuty, kdy se za hostující obranu prodral nový hráč v jankovském dresu Ždimera, ovšem jeho přesnému zakončení chyběly centimetry. Vodňanští se do prvního vážnějšího ohrožení domácí branky dostali v 15.minutě, kdy se za hranicí vápna opřel do střely Vokatý, ale jeho prudkou dělovku dokázal brankář Hrubý v pádu vytěsnit na rohový kop. Ve 24.minutě to byl v domácím dresu opět Zdeněk Ždimera, který se postaral o další vzruch publika. Za hranicí šestnáctky se nejprve zbavil dotírajícího obránce a poté vyslal jedovatou dělovku na hostující svatyni.

Brankář Novák dokázal konečky prstů vytěsnit na tyč, od které se balón odrazil zpět do těla ležícího gólmana a poté do strany k dobíhajícímu Stejskalovi, který však z úhlu mířil již jen do boční sítě. Ve 31.minutě se s chutí hrající obránce Novotný dostal po pravé straně až k lajnové čáře, kde si poradil s hostujícím Fialou a poté postupoval z úhlu sám k brance. Místo očekávané přihrávky zvolil nečekanou střelu, se kterou si však Novák v pádu poradil. Ve 38.minutě zahrávali hosté z trestného kopu dlouhý centr do domácího vápna, na který před brankářem Hrubým jen těsně nedoskočil Vokatý a míč poté skončil až v zázemí.

Po změně stran to byli opětovně domácí, kdo se mnohem více tlačil do zakončení a měl územní převahu. Během úvodních minut si sice Stejskal několikráte za sebou dokázal po pravé straně poradit s obráncem a zatáhnout balón, ovšem jeho následné centry příliš vzruchu nepřinesly. V 64.minutě rozehrál rohový kop Stejskal na Ždimeru, ten posunul na vápno na střídajícího Koutského, který poté vystřelil, ale jeho pokus Novák vytěsnil. S postupem času tlak domácích ochaboval a tak toho již k vidění příliš nebylo. Za zmínku stojí snad jen hlavičkové zakončení Novotného, které však skončilo vysoko nad.

Hosté si ve druhém poločase žádnou větší příležitost nevypracovali, snad jen vyjma nebezpečně vyhlížejícího centru střídajícího Celého, kdy prošel míč celým domácím vápnem.

Sestava Vodňany: Novák - Vokatý, Konvička, Hajný, Fiala (68. Staněk) - Štěch, Hojdekr, Chalupský, Machnyk (63 Filip) - Krejčí, Veselý (46. Celý)
Trenér: Miroslav Vokatý

Jan Škrle