Pomoci lidem ze zatopené Putimi. To je cíl benefičního koncertu, který se uskuteční 12. srpna v Palackého sadech Písku. Člen realizačního týmu a hudebník skupiny Good Company Petr Jirotka k tomu říká: Pomoc chodí z různých koutů republiky a my máme jen přihlížet?

Jak tenhle nápad vznikl a co vás k němu vedlo?

S tím nápadem přišel Jirka Nový, kapelník strakonické kapely Cross. Myslím si, že to je pomoc, kterou povodněmi stižená Putim potřebuje. Je to akce, kterou uděláme rádi a alespoň tímto budeme nápomocni. Nic jiného nás ani nenapadá a v našem případě, t.j. od vystupujících hudebníků je to asi to jediné, co můžeme udělat. Představte si, že posílají peníze na podporu vesnic postižených povodněmi z dalších částí naší republiky a my budeme jen přihlížet . . . Musí to být hrozné ztratit v mžiku vše , co člověk vybudoval!

Kdo se realizaci podílí?

V Písku jsem oslovil našeho skvělého píseckého kytaristu Pavla Malinu a Centrum kultury. Vždyť jsem také i „písečák“. Velice rychle jsme se dohodli. Samozřejmě jsme oslovili i další subjekty písecké kultury, Rock rádio, rádio Faktor, protivínský Platan a pochopitelně i Deník. Velmi nás podpořil starosta Písku Miroslav Sládek.

Kdo vystoupí?

Program začne v 16 hodin diskotékou s Petrou pro děti. Od 17 hodin budou hrát a vystupovat písecké kapely jako: Deep Inside, Hastrmani, Beelee Beat z Deellee, Good Company s hosty, Jirka Nový, zpěvačka Blanche, Roman Dragoun a další. Představí se i taneční skupina TCS Louisiana z Písku.
Moderování se ujme Vráťa Měchura. Program bude určitě zajímavý.

Jak naložíte s penězi, které získáte? Půjdou na konkrétní věci, povodňový účet nebo je předáte osobně?

Chtěli bychom je předat osobně se zástupci města Písku starostovi Putimi.

Podle jakého klíče peníze rozdělíte a máte představu, kolik získáte?

Částka bude vybírána na místě jako dobrovolné vstupné. Záleží na každém, jak celé akci a hlavně lidem v Putimi pomůže. Já sám počítám s osobní finanční podporou 500 korun.

Máte i mokrou variantu koncertu?

Mokrá varianta je technicky a časově velice náročná. Příprava bude trvat nejméně čtyři hodiny. Z tohoto důvodu to není možné.Věřím, že nám to vyjde a nějaká malá sprška nás přece neodradí.

Budete takovou pomoc formou koncertu realizovat i někde jinde?

Rádi bychom něco podobného uskutečnili i ve Strakonicích 30. srpna. Dokonce i program je zajištěn, a to s účinkujícími bez nároku na honorář a režie. Záleží jen na zástupcích města, jestli budou chtít a cítit potřebu nějaké obci na Strakonicku také pomoci.