Talábovi z Veselí při Piešťanoch si psa ze strakonického útulku vyhlédli přes internet. „Volali nám, jestli si ho mohou odvézt. Bez osobního kontaktu ale nikomu psa nevydáme. Oni souhlasili i s tím, že jsou ochotni přijet,“ zmínila se za útulek Alexandra Auterská.

Rodina se pracovníkům útulku svěřila, že už fenku stejného plemene má. „Přesto, že jsme je varovali, že Largo není právě nejpřítulnější pes, stále o něj měli zájem,“ říká Auterská.

Nakonec se vraceli na Slovensko skutečně s jedním psem navíc. Po čase, když se ozvali, jak se Largovi daří, nestačili se divit ani pracovníci útulku. „Pejsek se stal miláčkem celé rodiny a jeho povaha se změnila o sto osmdesát stupňů,“ řekla nová panička Andrea Talábová.

U kokršpaněla se navíc podařilo rozluštit jeho tajemství – tetování, na které si nedal za celou dobu v útulku sáhnout. „Díky němu jsme vypátrali věk i jeho původní jméno,“ dodala Auterská. Pes se jmenoval Alek a je mu sedm let.

Přesto, že by se dal z papírů zjistit i původní majitel psa, jeho noví pánové si to nepřáli. A i když Largo není uchovněný a na výstavy s ním je pánové nemohou, nechají prý ho nejspíš připustit s fenkou, kterou doma mají.