Chuť připravit dětem zajímavý zážitek přivedla Jaroslavu Sokolovou (58) a Jaroslava Zacha (66) z Komušína k neotřelému nápadu. Zapřáhli své dva poníky Juráška a Šemíka a před několika dny přijeli na parkovište pod strakonickým pivovarem. „Jednou jsem viděla, jak tady maminky jen jezdí s kočárkama, tak jim chceme ukázat něco jiného,“ vysvětlila Sokolová.

Na tento nápad přišla náhodou. „Náš kluk má koně, dva psy a kozu, vnučka chtěla kobylu a teď máme tolik dobytka, že se k nám jezdí děti z okolí dívat na zvířátka. Tak mě napadlo, že bych se o tu radost mohla podělit i s dalšími.“

Nevšední vzpomínku na středeční procházku do Podskalí bude mít také šestiletá Kačenka Drábová ze Strakonic. Byla tak unesená, že ani nechtěla mluvit. Ale zvládla to za ni maminka. „Městské děti, pokud nemají babičky na vesnicích, normálně do styku s koňmi nepřijdou. Takhle si na něj mohou i sáhnout. Myslím si, že je to moc hezké,“ uzavírá maminka Radka Drábová.

Radost však Jarka s Jaroslavem nerozdávají pouze dětem. „Jednou jsme svezli třiaosmdesátiletou paní, která prý ještě nikdy v životě neseděla na koni,“ vylíčil Jaroslav Zach.

V plánu ale mají i jinou, mnohen větší věc. „Stavím teď čtyřkolku, aby se v ní dalo spát, a příští rok chceme jet okolo republiky,“ usmívá se Jaroslav a usazuje do sedla další holčičku.

Nevšední nápad a chuť udělat něco navíc tak připravila radost dětěm i dospělým. Hned mají důvod vzpomínat na jinak všední den s úsměvem.

Článek připravila Iva Höflerová