Na připomínky lidí město neslyší. I taková věta zazněla na úterním Jarním setkání s občany. Týkala se lávek, které radnice plánuje na území Strakonic.

Jedna z úvodních námitek se týkala té u hradu, která se ale už začíná v těchto dnech stavět. „Nezapadá do scenérie Podskalí a nehodí se ani k hradu,“ řekl jeden z diskutujících.

Místostarostka Ivana Říhová na to odpověděla, že vzhled lávky je také výsledkem dialogu s památkáři. „Chtěli jsme lehkou konstrukci. Bude ale ještě jemnější, než se zatím může jevit na papíře,“ dodala. Zároveň připomněla, že k získání dotací na tuto lávku pomohlo její napojení na cyklostezky jak na Podskalí, tak směrem na Mutěnice.

Zcela nepochopitelná se lidem stále zdá lávka mezi mosty Jana Palacha a v ulici Ellerova. To vyjádřili i na úterní veřejné diskusi. Takové propojení ale brání starosta Pavel Vondrys. „Jestli chceme v budoucnu přivést lidi do lokality Ostrov, musíme je nejprve dostat na Palackého náměstí,“ poznamenal.

Obyvatel Strakonic Miroslav Beránek by zase před oběma těmito přemostěními dal přednost lávce v Novém Dražejově. „Nyní cyklisty z Podskalí vyženeme přímo na frekventovanou komunikaci. Ti by ale mohli pokračovat právě po této lávce,“ uvedl jeden z důvodů.

Pro lávku směrem k Palackého náměstí už radnice zadala projekt. Pro tu v Novém Dražejově existuje jen studie.

Na kolik přijde lávka u hradu
60 milionů korun má stát výstavba lávky.
46 milionů korun činí dotace z Regionálního operačního programu.