Pětadvacet parcel pro rodinné domky a sportovní areál zaplní do poloviny příštího roku lokalitu Na Muškách. Do prostoru mezi sídlištěm Šumavská a ulicí Ptákovickou půjde 55 milionů korun. První přípravné stavební práce už tam začaly.

Pro ty, kdo chtějí stavět, to bude zajímavá příležitost. Zaplnění nevyužitého prostoru uprostřed zástavby však schvalují i tamní obyvatelé. Dvaapadesátiletá Miroslava Kubešová má jen jednu obavu. „Právě tam lidi chodí venčit psy. Snad potom nebudou výkaly kolem paneláků,“ poznamenala.

Příprava obytné zóny bude spočívat hlavně v uložení sítí a vybudování komunikací. Těch má být asi kilometr s hlavní obslužnou smyčkou ústící do ulice Hraniční a napojením na ulici Strojařů.

Ve sportovním areálu bude víceúčelové hřiště, běžecká dráha a zázemí se šatnami, sprchami a podobně.

Obě akce získaly podporu z evropských fondů. Z výběrových řízení ale vzešla vyšší cena, než se předpokládalo. Podle mluvčí radnice Marie Kotlíkové má sportoviště stát 15 milionů korun, přičemž původně to mělo být 14 milionů korun. „Dotace z Regionálního operačního programu je 13 milionů korun,“ dodala.

Ještě více se prodražila obytná zóna. Ta bude stát 39 milionů korun a předpoklad byl 29 milionů korun. Dotace ze stejného fondu je bezmála dvacet milionů korun.