Akce se koná 25. dubna u příležitosti Dne Země. "Na akci jsou srdečně zváni všichni dobrovolníci, kteří se chtějí zapojit a pomoci při vyčištění hladiny a břehů Otavy od naplavených odpadků. Potřebné vybavení zajišťují pořadatelé, včetně lodí a dopravy zdarma," zmínila se zaměstský úřad Strakonicevedoucí oddělení cestovního ruchuJolana Prixová.

Podrobnější informace:

Horažďovice
Na lodích se čistí úsek od kempu Čepice do kempu Horažďovice Lipky. Půjčení lodě je možno objednat u organizátorů (tel.72292850). Úsek z Horažďovic do Střelských Hoštic čistí skautský oddíl a P.O.Otavák.
Info a kontakt: Ing.arch.Kučera mob.723822907 za MU Horažďovice

Sraz: v 10:00 hod Na Zářečí (Obro)

Strakonice
Na lodích i pěšky ze břehů se čistí úsek ze Střelských Hoštic do Strakonic, nebo dále z města až do Sudoměře. Je zajištěna doprava autobusem a zapůjčení lodí pro přihlášené v infocentru Strakonice. Akce se koná v rámci Stakonického vítání léta.
Info a kontakt: infocentrum (www.strakonice.net, tel. 383 700 700)

Sraz: v 8:00 hod na parkovišti pod Hvězdou

Písek
Akce probíhá pěšky ze břehů i na lodích na území města. Zdarma je zajištěno vybavení pro dobrovolníky, včetně rukavic nebo lodí. Čištění řeky probíhá v rámci dalších aktivit na Den Země a závěrem celého dne bude posezení uohně a opékání buřtů. Celou akci zajišťuje společně Město Písek s neziskovými organizacemi.
Info a kontakt: Regio Písek, o.p.s., tel. 602709715, P.Lahodný
EKOCENTRUM – Elektrárna královského města Písku, o.p.s. (http://www.elektrarna.info)

Sraz: 9:00 hod u ostrova (EVVO Domeček u lávky)