Kvalitní zavlažování je podle trenéra chelčických fotbalistů Františka Šobora opravdu zapotřebí. „Bylo to znát například v nedělním utkání. Hřiště bylo hrozně tvrdé a kluci si ztěžovali, že je bolí chodidla,“ uvedl. S automatickým zavlažováním už se setkal například v Lažišti. „Je to paráda, když potřebujete vodu, zmáčnete tlačtko a hotovo,“ pochvaluje si.

V Chelčicích zatím zavlažují hřiště z obecních rybníků. „V období sucha v nich ale povrchová voda není a trávník trpí suchem,“ uvedl starosta Chelčic Jiří Iral. V takových situací pomáhají fotbalistům s vožením vody někdy i hasiči. Ideální zavlažování to ale podle starosty rozhodně není. „Na revitalizaci plochy jsme dali loni kolem šedesáti tisíc. Části hřiště jsme totiž museli dosívat,“ vysvětlil.

Podle fotbalisty Martina Šáchy trpí hřiště nedostatkem vody hlavně v letních měsících. Kromě našich nohou to odnáší i tráva, která sesichá. Všechna péče o trávnk přijde během několika týdnů nazmar,“ poznamenal.

Řešením je pro chelčické sportovce vybudování podzemního vrtu u hřiště, z kterého by mohli vodu čerpat. Podle geologických průzkumů by stačila hloubka kolem šedesáti metrů. „Kromě toho bychom si nechali u sportoviště vybudovat i rezervoár přibližně na patnáct kubíků vody. To pro případ sucha. A do trávníku chceme ještě nainstalovat závlahový systém, který by hřiště sám pravidelně kropil,“ upřesnil plány starosta Iral.

Plánovaný rozpočet na akci je přibližně milion dvě stě sedmdesát pět tisíc korun. Na akci už obec zažádala také o dotace.

Chelčické hřiště slouží převážně místnímu fotbalovému klubu, ve kterém je zaregistrováno 161 členů z Chelčic i okolí. Během víkendu na něm fotbalisté sehrají někdy i čtyři zápasy.