Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na nové dětské hřiště čekali Volyňští třicet let

Volyně - Nového a bezpečného dětského hřiště se přibližně po třiceti letech dočkají děti z Volyně. Stát bude pod mateřskou školou Pod Malsičkou a jeho vybudování má vyjít na více než milion korun. Zatím na něj nemělo město peníze.

25.3.2009
SDÍLEJ:

Návrh dětského hřiště u mateřské školy.Foto: Poskytl MěÚ Volyně

Na hřišti, které bude určeno dětem do deseti let by měl být kromě pískoviště hrad s prolézačkami a skluzavkou, lanová dráha a kolem lavičky. „Projekt už je zpracovaný a vyhlášeno už je i výběrové řízení na firmu, která dětský koutek postaví,“ zmínila se starostka Lenka Nestřebová. Pokud vše půjde dobře, mělo by se hřiště otvírat 1. června na den dětí.

Chodit na něj chce se svými dětmi, s pětiletou Zuzankou a ročním Ondřejem, i Petra Pacáková z Volyně. „Občas zajdu s dcerkou do Bezručových sadů, kde je pár houpaček a pískoviště a nemůžu ji odtud dostat. Takže je jasné, že dětem se podobná zábava líbí,“ říká.

Domnívala se ale, že bude město rozšiřovat spíše toto hřiště. „S jeho úpravou už začalo. Ani jsem nevěděla, že by mělo být nějaké nové pod školkou,“ poznamenala Pacáková.

Podle starostky Nestřebové čekalo město na peníze na kompletní vybudování hřiště u školky čtyři roky. Aby si měly děti mezitím kde hrát, nakoupilo z rozpočtu alespoň některé prvky. Ty šly právě do Bezručových sadů. „Tady ale prozatím s rozšiřováním končíme. Do budoucna uvažujeme ale ještě o sportovišti pro starší děti,“ dodala.

O peníze na hřiště žádala Volyně opakovaně Nadaci duhová energie ČEZ. Až letos město získalo na jeho vybudování milion korun. Dalších 250 000 korun má připraveno na výstavbu z vlastního rozpočtu.

Naléhání maminek nebylo zbytečné. Dětské hřiště bude

Poničené prolézačky, z pískoviště mnohdy trčely dráty a hřebíky. Tak popisuje ještě nedávný stav dětských hřišť ve městě Šárka Koudelková z Volyně, maminka sedmileté Klárky a dvouletého Vojtíška. „Ve městě nebylo slušné hřiště kam s dětmi jít,“ říká.

Kvůli tomu také začaly asi před čtyřmi roky maminky z Volyně, usilovat o vybudování nového dětského hřiště.

Žádaly město, aby s jejich podporou sehnalo peníze na jedno kvalitní hřiště. „Volyně se nám nezdála tak malá, aby tu nemohlo být jediné hřiště s moderními dřevěnými prvky,“ dodala Koudelková.

Situace se začala měnit zhruba před dvěma roky, kdy nová starostka Lenka Nestřebová nechala nakoupit hrací prvky alespoň do parku v Bezručových sadech. „Protože jsme opakovaně neuspěli v dotacích, rozhodli jsme, že každý rok najdeme v rozpočtu nějakou částku alespoň na modernizaci těch stávajících,“ vysvětlila postup.

V současné době je ve Volyni jediné dětské hřiště, a to v Bezručových sadech. Z druhého, které bylo pod mateřskou školkou, museli nechat Volyňští vyřezat všechny prolézačky a kolotoče, nevyhovovaly totiž normám Evropské unie. Právě na jeho místě bude letos vystavěn nový dětský koutek.

Autor: Klára Alešová

25.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
PŘESTŘELKA NA ZÁVĚR. Po vyrovnaném normálním hracím čase i prodloužení nakonec rozhodovaly penalty./Ilustrační foto

Florbalisté podlehli venku nováčkovi

Oslavy k 50. výročí vzniku Městského muzea a galerie ve Vodňanech začaly vernisáží v neděli 15. října. Oslavy budou formou dalších projektů probíhat až do konce roku.
23

Vodňanské muzeum a galerie slaví půlstoletí

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).

Raději se věnujte 650 letům Strakonic a ne sekretářkám...

Strakonice – Po pondělí 16. října je jasné, kdo dál zastává místo sekretářky vedení radnice.

Hudba je bránou do našich srdcí. Emoce a aplaus to jistí

Vodňany - S obrovským ohlasem u publika se setkal osmý ročník přehlídkového hudebního Festivalu pěveckých sborů Zdeňky Zárubové ve Vodňanech.

Zahradníci se činili

Vodňany – Ve vestibulu Domova mládeže SOUs Vodňany v Jiráskově ulici začala v pondělí 16. října prodejní výstava výrobků učebního oboru zahradník. Jedná se o především o dušičkovou vazbu. Otevřeno pro zákazníky je denně až do úterý 24. října od 8 do 13.30 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení