Lidé si zatím musejí brát vodu z vlastních studní. „Ta je pouze užitková a několikrát byly mezi lidmi i dohady kvůli její horší kvalitě ,“ zmínil se za odbor správy majetku a investic městského úřadu František Maroušek.

I kanalizace je podle místních zapotřebí. „Kolem nádraží ani Na Hradčanech vůbec není a všechen odpad jde rovnou do rybníka,“ popsali situaci obyvatelé.

Nedostatek chce letos město vyřešit. „Pro obě lokality už máme na vybudovní sítí připravený projekt a vyřízené stavební povolení,“ dodal Maroušek.

Nová kanalizace bude odvádět splaškovou vodu do čistírny odpadních vod. „Tu jsme kompletně zrekonstruovali už v roce 2001,“ zmínil se. Čistírně byla navýšena kapacita a došlo i na zmodernizování technologie. Investice byla kolem dvaceti milionů korun. „Dodnes splácíme úvěr,“ podotkla starostka Lenka Nestřebová.

Ani na kanalizaci a vodovod nestačí Volyně jen s vlastním rozpočtem. Pokud letos město s dotacemi neuspěje, obě akce se minimálně o rok posunou. O prostředky se ale pokusí Volyňští žádat v dalším období.

Náklad ana vybudování sítí

– Ulice Neuslužická, Wolkerova a Hálkova (za nádražím) – přibližně 14,5 milionu.

- Ulice U rybníka (Na Hradčanech) – přibližně 7 milionů korun.