Jde zhruba o tříhektarový pozemek. „Část je ve vlastnictví města, část je v soukromých rukou. V této lokalitě jde o rozsáhlé území, kde chceme v budoucnu pokračovat i s další výstavbou,“ řekl vedoucí odboru majetku města Jaroslav Blovský.

Město zadalo vypracování studie, která má řešit kromě zakreslení domů, ulic a parčíku i příjezdovou komunikaci. Ta by měla být nová, souběžná s ulicí Malý Vrch. „V plánech bude i uložení inženýrských sítí, k jejichž zakončením se na hranici pozemků budou moci napojit stavebníci,“ uvedl Blov〜ský.
V blatenském rozpočtu jsou podle něj peníze jak na studii, tak na projektovou dokumentaci. „Stavět by se mohlo do dvou let,“ odhaduje architekt města Václav Drchal.

Další prostor k výstavbě chce město nabídnout stavebníkům proto, že současné možnosti jsou téměř vyčerpané. Poslední parcely byly Na Blýskavkách, kde dokončuje svůj dům i Milan Synek. „Jsem sice Strakoňák, ale v Blatné žiju patnáct let a mám tu práci a spoustu známých. Někteří z nich chtějí také ve městě stavět,“ zdůraznil. S pracemi začal loni v lednu a rád by se na zimu stěhoval.

Že je v Blatné zájem o různé formy bydlení, potvrzuje Milena Peroutková ze správy bytů technických služeb. „Za půl roku se sem přijde zeptat tak okolo stovky zájemců,“ uvedla.

Důvod, proč je Blatná vyhledávaná, vidí architekt Václav Drchal v pracovních příležitostech, které tu poskytují průmyslové podniky.