Patnáctého ledna měla Česká pošta (ČP) s.p. předat ministerstvu vnitra výsledky loňského dotazníkového šetření a jednání se starosty ohledně dalšího osudu malých nerentabilních pošt. „S odstupem času došlo k určitému posunu v tomto datu. V současné době jsou analýzy dotazníkového šetření a jednání se starosty obcí na vedení pošty. Odtud půjdou ještě do rukou dozorčí rady České pošty,“ informoval mluvčí ČP Ivo Mravinac. Až pak je státní podnik předá ministerstvu vnitra. Ale ani dozorčí rada o ničem zásadním nerozhodne. „Jak už loni ujistil ministr vnitra Ivan Langer, bez souhlasu obecních samospráv nedojde k žádným změnám. Nedojde ani ke zhoršení situace v zajišťování poštovních služeb,“ ujistila tisková mluvčí ministerstva vnitra Jana Malíková.

Koncem loňských prázdnin přišla pošta s návrhem na rušení nerentabilních pošt. Na Strakonicku se to týkalo šesti úřadoven – v Čepřovicích, Doubravici, Kadově, Libějovicích, Skočicích a Třebohosticích. Místo kamenných pošt mělo poštovní služby zajišťovat takzvané mobilní obslužné místo, což byli motorizovaní doručovatelé.

Vedení ČP nabídlo starostům obcí ještě několik dalších variant. Podílet se na provozních nákladech poštovních filiálek nebo zajistit poštovní služby jiným subjektem. Starostové i lidé ale byli proti.