„Po krádeži muž z úřadu rychle zmizel. Utekl směrem k vlakovému nádraží,“ zmínila se krajská policejní mluvčí Jana Kameníková.
Podle mluvčího České pošty s.p. Ivo Mravinace byli v tu dobu na poště jeden nebo dva zákazníci. „Incident se naštěstí obešel bez zranění. Nedošlo ani k žádnému poškození technologie nebo přepážky. Pošta už v sobotu běžně fungovala. O jakou částku jsme ve skutečnosti přišli, se dozvíme až v pondělí,“ dodal.

O tom, co se na vodňanské poště stalo už slyšeli i místní obyvatelé. „Někdo říká, že lupiči byli dva, někdo že jeden. Prý to bylo ale promyšlené, šli na poštu před zavíračkou, kdy tam jsou peníze,“ zmínil se jeden z místních občanů. Své jméno ale uvádět nechtěl.

Policisté po pachateli atletické, 170 centimetrů vysoké postavy, ve věku do 35 let stále pátrají. V době loupeže měl na sobě červenou bundu s bílými pruhy, tmavé kalhoty, černou čepici s kšiltem, přes ústa černou roušku a na rukou tmavé rukavice. Informace o podezřelém mohu lidé hlásit vodňanským policistům na telefonu 383 382 149 nebo na linku 158.

Podle mluvčího České pošty nebývá přepadení pošt obvyklé. „Většinou se nám zloději do poboček vloupají v noci,“ dodal.
Vodňanská pošta je první přepadený poštovní úřad v České republice v roce 2009.