Podle vedoucí plavecké školy Libuše Hlavaté je úbytek miminek na baby plavání znatelný a potvrzený. „Byla jsem na bazénu v Horažďovicích, a tam mi to potvrdili. Prý k nim jezdí stále více aut ze Strakonic ,“ řekla Hlavatá.

Šéf aquacentra v Horažďovicích Jiří Hlavatý (shoda jmen – poz. redakce) to nevyvrátil. „Je znát, že se ve Strakonicích něco děje. Jezdí nám sem víc maminek s dětmi než v nedávných měsících,“ řekl Jiří Hlavatý.

Baby plavání funguje ve Strakonicích osm let. Je určeno pro rodiče s dětmi od půl roku do tří let. „Máme tak 160 miminek dvakrát v týdnu. Vždy byl nějaký přetlak – tak dvacet až třicet navíc. Teď nic. Maminky nevolají, není zájem,“ vysvětlila své obavy Hlavatá. I když zatím výraznější snížení hodin na baby plavání podle ní nehrozí, nebere působení fámy o uzavření Křemelky na lehkou váhu. „Zatím jsou hodiny v úterý a ve čtvrtek. Klidně se může ale stát, že bychom ponechali jen jeden den. Získat pak maminky s dětmi zpět by bylo hodně těžké,“ zdůraznila. „Je fakt zbytečné jezdit dvacet kilometrů ke konkurenci, když ve Strakonicích baby plavání funguje dál a bazén se zavírat nebude,“ shrnula Hlavatá.

Hlavním přínosem baby plavání je větší kontakt mezi rodičem a dítětem.
Plavecká škola patří městu a má roční obrat kolem 1,5 milionu korun. Podíl baby plavání dělá kolem půl milionu korun.
O rekonstrukci strakonického plaveckého stadionu se hovoří několik let. Pro letošní rok radnice se zásahem do stavu bazénu nepočítá. Mnozí návštěvníci to ale považují za hrubou chybu. Technický stav 37 let starého zařízení je už kritický.

Namátkou:

-Nevyhovující prostory šaten mužů i žen. Málo místa, zastaralé skříňky.
– Sprchy – vybavení a potíže s tlakem vody.
– Rozvody tepla a elektřiny.
– Zázemí pro veřejnost i zaměstnance.

Baby plavání

– Funguje od roku 2001
–pro děti od půl roku do tří let Hodiny jsou v úterý a ve čtvrtek od 9 do 13 hodin. Vždy je tak kolem 80 miminek
– Baby plavání provozuje plavecká škola, která patří městu. Roční obrat je cca půl milionu korun