S nůžkami v ruce zaútočil na nýrské městské policisty bezdomovec (27) z Janovic nad Úhlavou, kterého přistihli při vniknutí do jednoho z objektů tamních bývalých kasáren.

Muž v uniformě se ubránil jen díky pistoli.

„Do budovy, kterou město využívá jako sklad, nám pravidelně lezl bezdomovec. Technické služby proto okna zabezpečily, my jsme ale při obchůzce zjistili, že jedno z oken vykopl a dovnitř stejně vnikl. Byl ještě uvnitř, před námi se ale dal na útěk. Na opakovanou výzvu zastavil a vypadalo to, že je vše v pohodě. Náhle ale měl v ruce něco ostrého a dvakrát s tím bodl proti obličeji a krku strážníka. Ten naštěstí stačil uhnout,“ popsal dramatické chvíle velitel nýrských městských policistů Milan Kolář. Napadený strážník vytáhl pistoli a pohrozil, že ji použije. Při třetí výzvě mladík rezignoval a zbraň odhodil do sněhu.

Teprve poté, co mu nasadili pouta, strážníci zjistili, že v ruce svíral nůžky o délce 14 centimetrů. „Za čtrnáct let, co sloužím, jsem se s něčím podobným nesetkal,“ přiznal Kolář.

„Občas na nás někdo zaútočí ranami pěstí či kopy, ale se zbraní v ruce je to na Klatovsku výjimka,“ potvrdila i klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová a dodala: „Muž převzal osobně obvinění z trestného činu útok na veřejného činitele.“
Bezdomovci hrozí až pětiletý nepodmíněný trest.