Nic špatného na tom nevidí ani dvaapadesátiletý Karel Kotrč za Strakonic. „Já bych tudy zakázal jezdit úplně,“ vyslovil názor.

Projekt úvodních dvou etap rekonstrukce Velkého náměstí má být hotov do poloviny ledna. O tom informovala mluvčí radnice Marie Kotlíková. Už nyní jsou však na světě první výsledky dopravního průzkumu, které budou jeho součástí. Z nich například vyplývá, že jen asi třetina vozidel centrem města jen projíždí, lze je tudíž označit jako tranzitní dopravu.

Podle Petra Dvořáka z firmy Mott MacDonald Praha, která projekt zpracovává, jsou na základě výsledků průzkumu sestavené matematické modely. „Ty dají odpověď na to, jak se bude chovat doprava při některých opatřeních,“ vysvětlil. Dodal, že součástí dokumentace budou i doporučení k řešení.

Radnice by chtěla stihnout podání žádosti o dotace z Regionálního operačního programu. Nejzazší termín je 22. května. „Pokud město uspěje, můžeme očekávat zahájení rekonstrukce městského centra již v prvním čtvrtletí příštího roku,“ dodala mluvčí radnice Marie Kotlíková.