Lidé v Truskovicích budou mít pod jednou střechou společenské centrum i novou hospodu. Kvůli tomu se teď přestavují prostory bývalé hospody.
František Švec z Truskovic se o přestavbu zajímá. Je rád, že se přízemní budově přidává patro. „Dřív dole býval krám a hospoda, ale pro obojí to bylo moc malé. Teď si myslím, že tam bude místa dost,“ řekl.

V přízemí centra má být hospoda se sálkem, v patře kanceláře obecního úřadu a klubovny a malý sál pro spolkovou činnost. Nový dům má stát necelých sedm milionů korun. „Chceme místním zpříjemňovat život. Aby se tu drželi a měli tu prostory, kde se mohou scházet,“ zmínil se starosta Václav Trobl.
Hospoda už je to jediné, co se v Truskovicích, pět kilometrů od Vodňan, udrželo. „Pokusy vést obchod tu už byly asi tři, ale kvůli blízkosti města tu není kupní síla,“ vysvětlil Václav Trobl.

Přestavba komunitního centra běží na plné obrátky. Z budovy zbyly na začátku jen obvodové zdi a vše se musí kompletně přestavět. „Finančně jsme to vyřešili tak, že si na restauraci bereme úvěr. Na takzvané komunitní centrum jsem získali dotaci přibliženě čtyři miliony šest set tisíc korun ze státního zemědělského intervenčního fondu,“ poznamenal starosta Truskovic.

Prostředí v obci zlepšují Truskovičtí postupně podle toho, jak se jim daří získávat dotace. V poslední době už se jim podařilo například vybudovat víceúčelový sportovní areál, zrekonstruovat obecní rybník a obnovit zeleň a komunikace. Do budoucna mají ještě v plánu rekonstrukci kanalizace.