Informoval o tom ředitel Správy tělovýchovných a rekreačních zařízení Pavel Dušek. „Pokud vše dobře půjde, stavební povolení bychom měli mít do konce roku,“ řekl. Zároveň připustil, že o dotace z Evropské unie na tuto více než stomilionovou akci bude moci město žádat až příští rok.

Jak bude plavecký stadion vypadat, představil projektant Jiří Treybal poprvé letos v červnu. Poté ale následovalo podrobné dopracování návrhů po technické stránce až do fáze prováděcího projektu. „Jedná se například o veškeré instalace, doladění chemické úpravy vody a podobně,“ naznačil Treybal.
Podobu areálu už řešilo několik studií. Například v roce 1995 existoval návrh na plnohodnotnou dvoupodlažní budovu s výtahem a rehabilitací. Střecha měla mít funkci terasy. Studie ale byla nad finanční možnosti města.

Pokud stavba začne už příští rok, mohli by se lidé v novém akvaparku vykoupat v roce 2010.

Kolik bude třeba peněz:
120 milionů korun
jsou předpokládané náklady na rekonstrukci a přístavbu krytého plaveckého stadionu. Hlavní podmínka – nepřerušit provoz.

Pod střechou plaveckého stadionu vyroste vodní svět

Jen úplná přestavba plaveckého stadionu může uspokojit sportovce i veřejnost. Zatím se o jediný krytý bazén musejí dělit.

Té se nemůže dočkat Marie Skočilová ze Strakonic. „Plavat sem tam, to mě moc nebaví, ale třeba vířivka nebo něco takového, to už by mě vylákalo na plavečák častěji,“ řekla.

Plánovaná proměna plaveckého stadionu navržená projektantem Jiřím Treybalem a jeho dcerou architektkou Helenou Malinovou se dá rozdělit do několika částí. Zatímco samotný pětadvacetimetrový bazén tolik nového nečeká, od základu se změní obslužné prostory. Patrové šatny budou společné, najde se místo i pro občerstvení a zázemí pro baby plavání. Nejvýraznější novinkou ale bude přístavba, při jejíž tvorbě se architekt nechal inspirovat vodním světem. Chybět v ní nebude rekreační bazén, vířivka či protiproud.

Původní zadání bylo podle Treybala méně rozsáhlé. Nakonec ale radnice souhlasila s vytvořením uceleného rekreačního centra, které poskytne lidem dostatek pohodlí. „Do projektu se tak dostalo občerstvení, sauna, která je nyní v samostatném objektu, a podobně,“ vysvětlil Treybal.

Třetí samostatnou kapitolou je pak technologie, jejíž převážná část bude ukrytá v podzemí přístavby.

Ohlédnutí:
Krytý plavecký stadion ve Strakonicích byl postaven v roce 1972. Od té doby prošel řadou úprav. V poslední době to byla například modernizace technologie či nové obklady. Dosud se však nedočkal žádné zásadnější přestavby.