Na stovky se dali počítat ve středu 29. října diváci, kteří se přišli podívat na první den výlovu rybníku Milavy u Velké Turné. „Je to docela hezká podívaná, i když těm chlapům dole ve vodě asi moc dobře není,“ řekl jeden z přihlížejících návštěvníků.

Rybáři z podniku Blatenská ryba předpokládají, že z rybníku sloví tak 50 tun ryb. „Včetně letních odlovů by tak měl být celkový počet kolem 70 tun ryb, což je asi o deset tun méně než před dvěma roky. To se opravdu dařilo,“ řekl vedoucí střediska v Sedlici Jaroslav Šípek.

Ryby z Milav budou převážně určeny pro vánoční trh. „Cenu zatím nevíme, ale pokud půjde nahoru, bude to o koruny,“ dodal jednatel Blatenské ryby Václav Milota.

Rybník Milavy patří svými 65 hektary mezi tři největší, které Blatenská ryba spravuje – první je Labuť se 109 hektary a druhý Velkorojický s 85 hektary. Celkově firma obhospodařuje rybníky o ploše 1560 hektarů. Výlov končí ve čtvrtek 30. října kolem poledne.

– Rybník má plochu cca 65 hektarů. Je třetím největším ve správě Blatenské ryby.
– Jsou v něm hladké i šupinaté ryby – kapr, amur, tolstolobik, sumec a další.
– Leží přibližně 12 kilometrů od Strakonic a 15 kilometrů od Písku a Blatné. Je vyhledávanou turistickou a cyklistickou lokalitou.