14.00

Volební místnostise uzavřely. Kosime sčítají hlasy, které voliči přidělili svým kandidátům. Prvníoficiální výsledky by mohly býtpodle odborníků známy kolem 16 hodiny.

13.15 hodin

Volební komise okrsku č. 20 Strakonice(finanční úřad) už čeká jen na poslední voliče. "Volební účast máme zatím 24,5 procent. Předpokládáme, že se to už moc nezmění," poznamenala předsedkyně volební komise Milada Škopková. Z 895 voličů se dostavilo k volební urně 220. Volby končí úderem 14 hodiny. "Včera ale přišel poslední volič ještě pět minut před koncem," podotkla Škopková.

12.20

Při cestě z volební místnosti jsme zastavili Františka Švece z Truskovic. "Volím pravidelně, šel jsem i letos. Vůbec si ale netroufnu odhadovat, jak to dopadne," zmínil se.

11.00 hodin

Tři hodiny zbývají do uzavření volebních místností. Z volebních okrsků máme zatím zprávy, že přišlo volit kolem 20 až 25 procent lidí. Podobné je to i ve Volyni. "Přišlo tak kolem tří set voličů. Je to odhadem tak pětadvacet procent," zmínila se tajemnice městského úřadu Volyně Věra Bendlová. Konečná účast v druhém kole senátních voleb by se podle jejích odhadů mohla ve Volyni pohybovat kolem 30 procent.

9.30 hodin

Jiníně v tuto chvíli odvolilo 36 lidí ze 142 zapsaných. "Většinou jsou to ti, kteřípřišli k volbám už v prvním kole. Ale bylo i pár těch, kteří se k volbám před týdnem nedostavili," říká členka volební komise Marcela Rezková. K urnám podle ní chodí voliči všech věkových kategorií. Jen od sobotní osmé hodiny jich přišlo osm. "Většinou jdou ráno nakoupit, tak to spojí s volbami," dodala Rezková

8.00 hodin

Otevírají se vobení místnosti pro obvod č. 12 - Strakonicko, část Písecka a část Prachaticka. Do 14 hodin mohou voliči přijít podpořit svého kandidáta na senátora. Předběžné výsledky voleb by podle odborníků mohly být známékolem 16 hodiny.