Hned tři úplné uzavírky potrápí šoféry na Prachaticku. Vždy jde o silnice první třídy.

Dvě začaly ve čtvrtek. První z nich je ve volarských ulicích Soumarská a Budějovická. Důvodem je oprava povrchů komunikace.

„Už začali frézovat, teď je tu sice trochu zmatek a objížďka v ulicích města, ale potom to bude paráda,“ ukazoval jeden z obyvatel, který pozoroval techniku.
„Ředitelství silnic a dálnic přislíbilo opravu téhle vozovky, takže jsme během léta opravili chodníky v okolí a vše přizpůsobili tak, aby mohli začít,“ řekla starostka Volar Martina Pospíšilová. Firma Strabag má uzavírku povolenu do 20. listopadu.

Stejné datum na zhotovení opravy povrchů má firma také ve Vimperku, kde se opravuje jedenapůlkilometrový úsek silnice od křižovatky ulic Nádražní, Pražská a Tovární. Uzavírka navazuje na částečnou uzavírku silnice z Korkusovy Huti do Solné Lhoty.

Od čtvrtka do 29. října pak bude opravován kryt vozovky na silnici z Kubovy Huti do Horní Vltavice, což je asi jeden a půl kilometru. Provoz bude sveden do jednoho jízdního pruhu. V dopravní špičce a v případě tvoření dlouhých kolon pak bude řízen poučenými pracovníky.

Dobrou zprávu pro řidiče měl ale ředitel prachatické správy a údržby silnic Jiří Růžička. Už tento týden má dojít k předání stavby mostu ve Strunkovicích nad Blanicí a ve čtvrtek pak v Žíchovci.

„Předpokládám, že provoz po této silnici by se měl do konce týdne obnovit,“ řekl Jiří Růžička.