Věž, rotační tyč, ale i další dětské herní prvky se objeví uprostřed dopravního hřiště u Základní školy Krále Jiřího z Poděbrad. Bude to však na dlouhou dobu poslední nový plácek ve městě. Možná, že už navždy.

„Město má síť třiceti dětských hřišť. Nechceme ji rozšiřovat. Dáváme přednost menšímu počtu větších a lépe vybavených míst pro děti,“ vysvětlil architekt města David Andrlík.

Hřiště v těchto místech vítá matka dvou dětí Kamila Pechoušková. „Chodím si hrát s dětmi až do parku, ale k dopravnímu hřišti bych to asi měla blíž. A až půjde starší syn do školy, mohla bych tam s mladším na něj čekat,“ připustila.

Podle místostarostky Ivany Říhové za něj město zaplatí téměř půl milionu korun. Hotové má být ještě letos.

Důvod umístění vysvětlil Andrlík následovně: „Je to jedno z mála vhodných míst v majetku města v této lokalitě, kde takové hřiště může vzniknout.“
Navíc v okolní zástavbě nic podobného není. „Nejbližší hřiště podobného rozsahu je v Rennerových sadech a o něco menší v ulici Mikoláše Alše,“ poznamenal.

Dopravní hřiště je ve správě sousední Základní školy Krále Jiřího z Poděbrad. Kromě doby, kdy se na něm koná dopravní výchova, je veřejně přístupné. Proti novým herním prvkům nemá nic ani ředitel této školy Josef Mráz. „Počítáme s návštěvami mateřských škol, v odpoledních hodinách i veřejnosti,“ poznamenal.

Z výběrového řízení vzešla švédská firma, která patří ke špičkám v oboru – vybavování dětských hřišť „Podobné atrakce jsou i v Rennerových sadech,“ přiblížil herní prvky Andrlík.

Nové hřiště u Základní školy Krále Jiřího z Poděbrad bude patřit podle Davida Andrlíka mezi větší, které město zatím vybudovalo.