Ty minulé má ještě v živé paměti Jindřiška Tyburcová ze Strakonic. „Bylo to úžasné nejen kvůli cvičení samotnému, ale kvůli tomu, kolik společné zábavy jsme si přitom užili. Určitě bych chtěla v těchto kurzech pokračovat,“ zmínila se.

Možnost bude mít hned v příštím týdnu. První informační schůzka dalšího cyklu tréninků se bude konat už v úterý 14. října od 9 hodin v prostorách centra v ulici Stavbařů. Podle slov pracovnice centra Hany Holubové bude mít kurz rozsah 15 hodin a zúčastní se ho skupina maximálně deseti lidí. „Je určen pro seniory a osoby se zdravotním postižením,“ dodala.

„Účastníci si budou moci ověřit, že jejich paměť stále funguje a že jsou pomocí jednoduchých pomůcek schopni si zapamatovat například i dlouhý nákupní seznam. Po absolvování tréninků by měl být každý schopen využít osvojené techniky pro lepší zapamatování v každodenním životě. To vše by mělo přispět ke zvýšení sebevědomí a odrazit se i v kvalitě jejich života.

„Problémy s pamětí nejsou negativní součástí stárnutí. Pokud si je člověk uvědomí, může je ovlivňovat a vzít do vlastních rukou,“ zdůraznila Holubová. Ke každé nové informaci je podle ní potřeba přistupovat s očekáváním, že si ji člověk je schopen zapamatovat, což má vliv na výsledek.

Úvodní kurzy dotovalo ministerstvo zdravotnictví. „Nový kurz se uskuteční jen díky přispění sponzora,“ doplnila Hana Holubová.