Se strachem přecházejí lidé od autobusu, se strachem odbočují ke svým domovům, když přijíždějí od Vodňan. „Bojím se, aby do mě někdo nenarazil zezadu, a tak než odbočím, sjedu raději k pravé straně silnice, nechám auta za mnou projet a pak teprve odbočím vlevo,“ řekla Božena Štědroňská. S další obyvatelkou Janou Kůtovou se shodují na tom, že zpomalit provoz v obci je více než nutné.

Nebezpečná místa už řešil starosta Stanislav Petrášek s policií. „Jediným řešením, jak zmírnit provoz, je umístění světelného radaru a vybudování nasvíceného přechodu pro chodce.“

To, že jsou informativní světelné radary účinné a neukázněné řidiče zpomalí, potvrzuje i šéf strakonických dopravních policistů Petr Kukrál. „Když na nich řidiči vidí, že překračují rychlost, tak většinou přibrzdí,“ konstatoval. O nebezpečném úseku kolem Skočic dobře ví. „Když dopravní hlídky vyjedou na Vod〜ňansko, nejčastěji měří ve Skočicích,“ uvedl.

Stejná situace byla i v Novém Dražejově. „Dražejovští to vyřešili optickými zpomalovači na vozovce před obcí a semafory. Ty vyhovují jak chodcům, tak provozu. To by ale bylo pro Skočické dost nákladné,“ dodal Kukrál.

Přechody ve Skočicích musejí být dva – proti autobusové zastávce a u cesty ke kostelu. „Předběžná kalkulace vyšla na 600 tisíc korun. To je na nás hodně. Musíme se pokusit o dotace,“ dodal Petrášek.