am postavit auto, řeší nejčastěji lidé na sídlištích. V dobách jejich výstavby se totiž s nárůstem počtu aut nepočítalo.

Strakonice

Ve Strakonicích už pomalu nastává situace, kdy ani na nová parkovací místa nebude prostor. Nějaká by měla přibýt při úpravách ulice Na Ohradě. „To je ale jako kapka v moři. Zaparkovat tam ve špičce prakticky není možné. Zvlášť když před časem část parkoviště vedle finančního úřadu zabrala policie,“ zmínila se dvaašedesátiletá žena. Ovšem na takovém sídlišti Mír už prostě mezi domy více místa není. Radnice proto nyní začala uvažovat o využití prostoru mezi panelovou zástavbou a areálem pivovaru. Tam by mohla vzniknout nejen volná plocha pro stání automobilů, ale i parkovací dům. Starosta Pavel Vondrys před časem nevyloučil ani možnost vzniku dalších takových objektů.

Vodňany

Vodňany praskají ve švech každé úterý a sobotu, kdy jsou na polovině náměstí trhy. „V těchto dnech se stává, že řidiči, kteří nenajdou místo na náměstí, zaparkují v ulicích, které z náměstí vedou. To má za následek, že je zneprůjezdní,“ říká velitel měst〜ské policie Jan Sladký.

Zaplněné bývá převážně centrum. Parkoviště dál od náměstí, například za kulturním domem, bývají volná.

Se zaparkováním jsou problémy na sídlištích Škorna a Výstavní. „Při jejich výstavbě se zřejmě nepočítalo se zvyšujícím se počtem aut ani s tím, že si rodiny začnou pořizovat druhé a třetí vozidlo,“ poznamenává velitel MP.

Před léty se sice pod sportovním hřištěm u Škorny vystavěly podzemní garáže, ale počet míst vyhovoval tehdejšímu stavu. „Do budoucna se bude muset parkování ve Vodňanech řešit,“ dodává.

Blatná

Na blatenských sídlištích je situace obdobná jako všude jinde. “Nad Lomnicí nedávno rozšířili parkování o dvě prostranství, ale nedostatečnou kapacitu to nevyřešilo. Řidiči zastavují, kde se dá a tím ztěžují průjezd do jádra sídliště,“ říká jedna z obyvatelek Radka Kocourková.

Řešení s parkovacími místy by se nabízelo. „Pokud by se vyšetřila nějaká plocha na rozestavěném sídlišti směrem ke krematoriu,“ dodává.

Ve městě přesto nové parkoviště přibude, a to poblíž křižovatky ulic V Podzámčí a Vorlíčkova. „Tady je v plánu parkoviště pro padesátku aut a tři autobusy,“ informoval místostarosta Bohuslav Navrátil.