Jen s obtížemi se dá na mnoha místech přejít přes ulici nebo zaparkovat. Konkrétně v bodě, kde se protínají ulice Husova a Mírová.

„Je to uprostřed města, ale auta tady jezdí dost rychle. Když jdete ve špičce nahoru směrem od domu kultury, je docela problém přejít,“ popsala třiačtyřicetiletá Kamila Jiráková ze Strakonic.

Podrobnosti chystané rekonstrukce uvedl místostarosta Karel Vlasák: „Nepůjde o kruhovou křižovatku, ale klasickou s prvky na zvýšení bezpečnosti v místech, kde se každodenně pohybuje množství školáků,“ uvedl. K zahájení prací má dojít v červnu v návaznosti na uzavírku v souvislosti se stavbou obchodního centra. Radnice si pak v tomto směru hodně slibuje od žádostí podaných do Státního fondu dopravní infrastruktury.

Pokud budou dotace, dostane se i na nové nasvětlení a bezbariérové úpravy několika přechodů pro chodce.

Státní peníze by měly pomoci i s dalším úsekem cyklostezky v úseku od kruhové křižovatky v ulici Ellerova podél panelových domů až do míst proti zimnímu stadionu, kde má vzniknout další kruhový objezd. „Hotová už je část podél restaurace Jiskra,“ připomněla místostarosta Ivana Říhová. Pokračování stezky budou řešit další projekty. V této lokalitě chce letos radnice upravovat všechny povrchy, ale v tomto případě už bez dotací.