Zdravotní stav Jakuba (22) z Čejetic na Strakonicku, který v polovině května ochrnul následkem bodné rány do krku, se zlepšil.

„Když mi pomohou, už dokážu sedět. Také jsem pohnul pravou nohou,“ řekldo telefonu Jakub. Právě celá pravá strana byla nepohyblivá. Neméně důležitá je i psychická stránka. „Když cítím ránu po noži, tak to není nejlepší. Hrozně to bolí,“ dodal.

Jakub je v péči odborníků spinální jednotky Úrazové nemocnice v Brně. V nejbližších dnech ho čeká cesta do rehabilitačního centra v Kladrubech. „Nevím kdy, možná příští týden,“ upřesnil.

Jakuba bodl útočným nožem do krku v sobotu 10. května kolem druhé hodiny ranní jeden z dvojice skinů (22), kteří provolávali fašistická hesla a hajlovali. Napadený mladík je okřikl a v následné hádce utrpěl zranění, po kterém ochrnul. Zraněn byl i jeho kamarád, který útočníkovi vytrhl nůž. To zachránilo Jakubovi život.

Oba útočníci jsou ve vazbě a čelí obvinění z pokusu o vraždu. Policie šetří i propagaci nacismu a její možný dopad na spáchání tohoto trestného činu.