Tentokrát sem přišly necelé dvě stovky lidí nejen ze Strakonicka, ale i z celých jižních Čech a dokonce z Prahy. „Široko daleko se nic podobného nekoná. My tyto burzy pořádáme nejméně třicet let. Vždy dvakrát do roka, na jaře a na podzim o Václavské pouti. Původně se konaly pod hlavičkou Svazarmu, teď už je to Klub škoda 100 Prácheňského automotoklubu,“ zmínil se jeden z nestorů této uvedené zájmové organizace Jaroslav Prosser. Podle něj je nadšenců pro starou techniku pořád dost. Jsou znalí věci, a když třeba vezmou nějakou součástku do ruky, poznají, odkud pochází.

Jedním z milovníků veteránů, který na strakonické burze nesměl chybět, byl i František Podlaha ze Strakonic. „Motorky byly ve Strakonicích vždycky. Tak je pochopitelné, že to chytilo i mě. A drží mě to vlastně už šedesát let,“ zavzpomínal.

Párkrát usedl i na závodní motocykl, ale nebral to nijak vážně, jezdil spíš jen pro zábavu. Manželka prý pro jeho zálibu pochopení měla, i když to právě nebyl její koníček. Dnes má asi desítku motocyklů. Některé dával dohromady sám, některé se svými syny.

Dřív to podle něj bylo jednodušší. „Teď je třeba mnohem obtížnější sehnat potřebné náhradní díly. Mnohdy se musejí nechat složitě vyrábět a podobně,“ poznamenal Jaroslav Prosser.

Auta a motorky jsou podle něj stále živé téma. Pokaždé, když se sejdou s kamarády z oboru, je o čem hovořit.