S vykupováním pozemků pro výstavbu marketu chce vyrukovat spotřební družstvo Jednota. Lidé by ale proluku mezi knihovnou a lékárnou využili raději jinak. Ve Volyni je podle nich obchodů dost.

„Raději bych tu viděla parkoviště. Vždyť na náměstí není věčně kde zaparkovat,“ řekla Pavla Vrbová z Volyně. Jsou ale i jiné návrhy. Atrakce pro malé děti nebo hřiště by na plácku by pro změnu chtěla Ivana Drazdíková.

Předseda Jednoty Vladimír Švec si ale myslí, že o prodejnu bude zájem. „Vzhledem k tomu, kolik je ve Volyni lidí, si myslím, že tu větší obchod, který nabídne nižší ceny, chybí,“ poznamenal. O pozemky, kde by se mělo stavět, má zájem Jednota i město.

„Vlastník, kterým je Úřad pro zastupování státu, měl požadavek, abychom se s městem nejdříve domluvili, kdo jakou část koupí. Pak teprve přistoupí na prodej a my můžeme začít řešit výstavbu,“ uvedl za společnost Jednota předseda Vladimír Švec.

Jak uvedla starostka Volyně Lenka Nestřebová, město k dohodě přistoupilo, aby Úřad pro zastupování státu neprodal pozemky někomu třetímu a město tak nadobro neztratilo možnost získat alespoň přístupové komunikace.

„Přístupy je nutné zachovat k úřadu, kinu, lékárně a nechceme ani, aby Jednota odřízla ostatní vlastníky pozemků od jejich domů a zahrádek. Smlouva ale ještě nebyla uzavřena,“ poznamenává. Připouští také, že by se do budoucna v této lokalitě mohla vybudovat i nějaká parkovací místa.

Market, který má ve Volyni vyrůst, má mít minimální prodejní plochu 500 metrů. „Už máme zpracovanou studii. Zatím ale nevím, kdy se začne stavět. Těžko říci, jak rychle půjde všechno vyřizování na svět. Více než dva roky už máme například u majitele požadavek na odkoupení pozemků,“ dodal Švec.

Jednota má v současné době ve městě tři prodejny. Volyně je posledním z větších měst ve strakonickém okrese, kde není žádný market.