Májové bruslení městem zahájilo v pátek 16. dubna odpoledne provoz na nové in–line dráze ve sportovním areálu na Sídlišti ve Strakonicích.

Překvapivým začátkem celé akce byla světelná show, podle neověrených údajů za deset tisíc korun. Správa tělovýchovných a rekreačních zařízení původně počítala s tím, že využití asfaltového oválu zpoplatní. Na poslední chvíli však radnice rozhodla, že bude pro veřejnost přístupná zdarma. „Bude volně k využití, aby se tam bruslaři stáhli a nejezdili nám po komunikacích a podobně,“ uvedl starosta Pavel Vondrys.

Myšlenka na vznik dráhy vznikla vloni při dobudovávání atletické dráhy a sektorů pro technické disciplíny. Pro tento druh sportu totiž není jinde ve Strakonicích odpovídající místo. Celá in–line dráha je dlouhá asi šest set metrů a vede kolem atletického oválu, na jedné straně pak až za tribunu. Stála zhruba osm set tisíc korun. Souběžně s ní vzniklo za 1,5 milionu korun i osvětlení, které ale bude sloužit hlavně sousednímu hřišti s umělým povrchem. Stadion na Sídlišti prošel za poslední roky několika proměnami.

Nejdřív to byla již zmíněná umělka, pak atletický areál. K rekonstrukci se chystá chátrající tribuna. Zatím jde jen o projekt, tak se s realizací počítat letos nedá. Zato házenkářská hala se má dočkat dobudování. Pak zbudou k dořešení jen menší zákoutí. „Budeme hledat prostory pro parkování,“ dodal starosta. Na snímku je bruslařka Alenka Vlasáková.