Mezi sídlištěm Mír a pivovarem má vyrůst parkovací dům.

„Za takové parkování se určitě bude platit. Jsem zvědavý, jestli ho budou lidé skutečně využívat. Ale jinak se mi to zamlouvá, na Míru pomalu není kam postavit auto,“ řekl sedmapadesátiletý Ludvík Plocek. Pětačtyřicetiletá žena byla opačného názoru: „Kdepak parkoviště. Mně by se tam víc líbil parčík, kde by si člověk mohl na chvíli odpočinout. A nemuselo by to být nic extra. Třeba jen něco takového, jako je u hradu.“ Většina námi dotázaných obyvatel Strakonic by tam ale uvítala pivovarskou hospodu se zahrádkou.

Myšlenka na vybudování parkovacího domu vzešla od radních. Ti si byli ve středu prohlédnout pozemky mezi sídlištěm Mír a pivovarem, pro něž hledají nové využití. „Necháme pro tento prostor zpracovat studii,“ uvedla místostarostka Ivana Říhová. Zadání bude mít přitom několik bodů. Kromě uvedeného objektu by další plochu měla tvořit kombinace venkovního parkování, zeleně a podobně. Část prostoru si ponechá pivovar pro svůj případný další rozvoj. Živá je podle Ivany Říhové i myšlenka letní pivovarské restaurace, či alespoň stánku s venkovním posezením. Ta by mohla vzniknout v dolní části někde poblíž Katovické.

První díl uvedeného území však najde využití už při úvodní etapě regenerace sídliště Mír. „Jde o dopravní propojení ulic Spojařů a Kosmonautů,“ připomněla místostarostka. V rámci této akce má vzniknout i více než osmdesát parkovacích míst doplněných zelení, lavičkami a podobně.