Svou výrobu ve Strakonicích hodlá zvýšit firma Denios. To sebou přinese i vznik nových pracovních míst.

„Práci jsem hledal dlouho a ani teď nemám nic jistého. Pokud by to mělo nějakou perspektivu, určitě bych zájem měl,“ řekl pětapadesátiletý Karel Petrášek.
Denios chce další výrobní halu postavit v průmyslové zóně Jelenka v severovýchodní části města. Zastupitelé na svém posledním jednání odsouhlasili této společnosti prodej necelých pěti hektarů pozemků.

Za metr čtvereční zaplatí Denios padesát korun. Zároveň má ale přispět na vybudování infrastruktury v této lokalitě. Vše řeší smlouva o smlouvě budoucí. „Ke skutečnému převodu dojde až v okamžiku realizace,“ vysvětlil starosta Pavel Vondrys.

Co je ale z hlediska trhu práce nejdůležitější, do dvou let od podepsání uvedené smlouvy má vzniknout dvacet nových pracovních míst. A další na sebe údajně nenechají dlouho čekat. „Počítáme s dalším rozšířením,“ potvrdil jednatel společnosti Jan Matějka.

Na strakonické radnici už prý situaci zjišťoval i další potencionální zaměstnavatel. „Zatím jsou ale jednání v úplném prvopočátku,“ podotkl starosta.

Ředitel strakonického úřadu práce Josef Samec k možnému vzniku nových pracovních míst dodal: „Jsme připraveni firmám pořádat náborové dny, na které pozveme uchazeče, kteří by připadali v úvahu."

SITUACE:
Počet lidí bez práce za duben v okrese klesl pod dva tisíce. Tomu odpovídá i velmi nízká míra nezaměstnanosti. Ta na některých místech dokonce klesla pod čtyřprocentní hranici. Například v Blatné to bylo 3,8 procentra. Ve Strakonicích se zatím drží na úrovni 4,7 procenta.