Pozemky mezi pivovarem, sídlištěm Mír a ulicí Katovická skýtají několik možností využití.

Co by si ale přáli lidé? „Mělo by tam určitě být parkoviště,“ řekl Jaroslav Moučka (49), který prý každou chvíli hledá na Míru místo pro své auto. Jiného názoru je Alena Dejmková (27): „Sice je blízko Podskalí, ale já bych tam přivítala nějaké hřiště, lavičky a podobně.“ Zítra odpoledne si pozemky přijdou obhlédnout městští radní. Čeká je diskuse o dalším využití lokality.

Sousední panelové zástavbě scházejí parkovací místa, hřiště i zeleň. Vyloučený není ani vznik pivovarské restaurace s venkovním posezením. Podle starosty Pavla Vondryse je otevřena řada možností. „Musíme mít jasnou představu, abychom mohli dát projektantovi konkrétní zadání,“ řekl starosta Pavel Vondrys.

V současnosti je v jedné části tohoto oploceného areálu skladovací hala pivovaru, v další jsou zahrádky. Nemalý je však i prostor, o který se dosud nikdo nestaral. Pivovar i s těmito pozemky získalo město před více než třemi roky. Nakonec se ukázalo, že většinu z nich tato firma ke svému rozvoji nepotřebuje.

Vybraný záměr by měl přímo navázat na regeneraci sídliště Mír. Blízko realizaci je první etapa – propojení ulic Kosmonautů a Spojařů. Při této akci přibude kolem nové komunikace více než osmdesát parkovacích míst, zeleň.

Vše přichází v době, kdy město zpracovává nový územní plán. Změny se do něj budou moci hned promítnout.