Skokové závody – Jarní cena Strakonic 2008 – ovládla v sobotu 10. a v neděli 11. května jezdecký areál u panské zahrady ve Strakonicích. „Je to šance pro jezdce, kteří ještě nemají tolik zkušeností. Ale i tak jsou to velmi prestižní závody,“ řekl organizátor akce, majitel areálu a propagátor jezdeckého sportu ve Strakonicích Stanislav Polák.

V sobotu byly na programu tři soutěže: Z – 100 cm (výška překážky), ZL – 110 cm a L – 120 cm. V neděli jezdci měřili síly na překážkách se stupňovou obtížností do 120 cm, v soutěži stupně S – 130 cm a v jednokolové soutěži s finále ST** – 140 cm. Závody skončily až v době uzávěrky novin, výsledky tedy přineseme v tomto týdnu. Strakonice reprezentovala talentovaná jezdkyně, které své zkušenosti sbírala také v USA, Lucie Poláková. Snímek je ze sobotního závodu ZL – 110 cm, který Lucka zajela bez jediné chyby.

Záštitu nad Jarní cenou Strakonic převzal člen rady Jihočeského kraje Pavel Pavel.

Opravdová lahůdka ale čeká na milovníky jezdectví od pátku 4. do neděle 7. července ve Strakonicích. V jezdeckém areálu se koná 1. cena ČSOB VC, která je součástí Českého skokového poháru. Dotace závodu je 550 000 korun.