„Kolem cesty bylo hodně pet lahví,“ zmínil se třináctiletý sedmák Filip Volf ze Základní školy Povážská. S více než dvaceti spolužáky ze sedmé i šesté třídy uklízeli jak okolí studánky na Podsrpu, tak třeba i nedaleké odpočívadlo u silnice. „Děti si alespoň uvědomily, jaký nepořádek lidé v přírodě nechávají,“ dodala třídní sedmáků Hana Chovítková.

A najít se dalo opravdu všelicos. „Na odpočívadle byly vyvezené dokonce i tři pytle keramických dlaždic,“ podotkl za odbor životního prostředí radnice Miroslav Šobr. Jak dodal, vše se uskutečnilo u příležitosti Dne země a zároveň je to pokračování akce U pramenů živé vody, v jejímž rámci došlo před časem ke zmapování a kontrole studánek na Strakonicku.

Školáci ze ZŠ F.L. Čelakovského a Krále Jiřího z Poděbrad zase uklízeli kolem studánky u řepické zastávky. Děti tam hrabaly listí, sbíraly drobný odpad i suché dřevo. Objevily tam však i spoustu železného šrotu.

K akci se opět připojila i Štěkeň. Žáci tamní školy se pustili do studánky Dobrá voda. Ta byla zanedbaná zejména kvůli tomu, že je v blízkosti silnice.