„Jezdím tudy často. Za Dražejovem mi nezbyde nic jiného, než se vrátit zpět na silnici. A jet v husté dopravě také za moc nestojí,“ zmínila se starší cyklistka. „Už párkrát mě napadlo vydat se na kole tímhle směrem. Bál jsem se ale provozu na silnici, a tak jsem to radši vzal,“ dodal patnáctiletý Petr Valášek.

„Trasa od Klostermannky do Katovic snad v podobě, jak je nyní nakreslena, už splní připomínky ministerstva životního prostředí,“ zmínil se místostarosta Karel Vlasák. V pásu přímo podél břehu Otavy se totiž nacházejí vzácné dřeviny, a ty bylo potřeba zachovat. Radnice proto trasu posunula, i když teď bude finančně náročnější a dotkne se více vlastníků pozemků.


Má se jednat až o osmdesát dotčených vlastníků. „Chceme nyní jednání zintenzivnit, abychom se mohli dostat k územnímu rozhodnutí. Teprve pak můžeme žádat o nějaké dotace,“ dodal Vlasák. Osobně vidí taková jednání stále jednodušší, než kdyby měla být cyklostezka umístěna hned vedle státní silnice.

Podobné kroky vedoucí k realizaci podniká podle jeho slov radnice i v případě další trasy, a to směrem od čistírny odpadních vod k Hajské.