Lidé ve Volyni se bojí přecházet přes ulici Vimperská. Téměř každý den tudy musí projít i Zdeňka Presslová (79). „Žene se tu auto za autem a málokdo chodce pustí,“ říká.

Lidé, kteří jdou ze Sportovní, Družstevní nebo Čelakovského ulice k lékaři, do pečovateláku nebo na hřbitov, jinudy jít nemohou. „Proto by bylo třeba pohlídat aspoň tu rychlost,“ dodala. Domnívá se, že by nápravu přinesl světelný radar.

I radnice považuje tuto komunikaci za nebezpečnou. „Světelný informační radar bychom sem chtěli. Většina řidičů se tudy řítí a brzdí až v obytné části. Pokusíme se o něj letos, ale záleží na tom, jak seženeme peníze,“ poznamenává starostka Lenka Nestřebová.

Problémy s disciplínou řidičů jsou i v Sedlici. „Řidiči jedoucí od Blatné překročují i devadesátku,“ konstatoval starosta František Kopáček.

Setkal se i s tím, že dělníci kvůli nebezpečnému provozu utekli od rozdělaného chodníku u silnice. Sedličtí si zklidnění dopravy městem přejí. „Radar je dobrá věc, ale je to tak 150 tisíc korun. Zatím pro něj nejsme rozhodnuti,“ dodává starosta.

V Bavorově je nejrušněji ve Vodňanské ulici v místech kolem základní školy. „O umístění radaru jsme ještě neuvažovali. Snad výhledově. Podle mého je to o nekázni řidičů a síle aut,“ říká místostarosta Miroslav Fenc.