Režisér Jaroslav Spěváček (TV Barrandov) ve středu 16. dubna natáčel v Hošticích u Volyně na Strakonicku první díl seriálu Kopec plný kouzel aneb Jak vznikaly slavné barrandovské filmy.

Jde to 13dílný seriál, který má jít v televizi od ledna 2009. „A nelze začít ničím jiným, než slavným filmem Slunce seno, jahody od Zdeňka Trošky,“ řekl režisér Spěváček.

A kolik let že uplynulo od toho slavného filmu z jihočeské vesnice? „Neuvěřitelných 25 let,“ řekl Zdeněk Troška. Toho vidíte na snímku s Jiřím Jandou, kterému připadla role hostinského Jarouška. „Tenkrát chtěla hrát celá vesnice. A to, jak tam ty babičky sedí a povídají, tak to vypadalo doopravdy,“ vzpomínal při natáčení v hospodě.

Zdeněk Troška hovořil také o své poslední pohádce Nejkrásnější hádanka. "Za ty tři měsíce, co je v kinech ji vidělo na 170 000 lidí," řekl. K dobru dal také malou příhodu z Horaždovic, kde byl na promítání pohádky a autogramiádě. "Jsou v ní nádherné záběry naší jihočeské krajiny. A po pohádce vyběhla z kina jedna paní a volala - to je vlastenec, to je vlastenec. Opravdu, bylo to moc milé," prozradil režisér Troška.